Stan zdrowia Pele się pogorszył. Lekarze przerwali chemioterapię legendy futbolu

Brazylijska legenda futbolu, Pele, jest nieuleczalnie chory. Lekarze zdecydowali o przerwaniu chemioterapii i skierowali piłkarza na oddział opieki paliatywnej. Wcześniej rodzina zapewniała o stabilnym stanie zdrowia króla futbolu.

Legenda światowego futbolu, Pele, jest pod opieką paliatywną. Jak donosi gazeta "Folha de Sao Paulo", brazylijski piłkarz z powodu nowotworu okrężnicy przechodził chemioterapię, ale leczenie przestało dawać rezultaty. We wtorek, 29 listopada, Pele trafił do szpitala z powodu infekcji dróg oddechowych.

Wojciech SzczęsnySzczęsny cały się trząsł. Rzecznik reprezentacji ujawnia, co się stało

Zobacz wideo Znamy sekret młodego wyglądu Roberta Lewandowskiego. Zdradziła go Anna Lewandowska

Pele przeniesiony na oddział opieki paliatywnej. Jego stan się pogarsza

Pele operację guza przeszedł we wrześniu 2021 roku. 82-letni piłkarz przyznał, że ucieszyły go życzenia, które spływały od fanów z całego świata, a zwłaszcza te, które otrzymał od trenera reprezentacji Brazylii. Docenił także hołd, który został mu złożony podczas mundialu w Katarze.

Przyjaciele, jestem w szpitalu, robię comiesięczne badania. Zawsze miło dostać takie pozytywne wiadomości. Dziękuję Katarowi za ten hołd i wszystkim, którzy wysyłają mi dobre wibracje! - brzmi wpis na instagramowym koncie Pele.
 

Niestety rokowania nie są dobre, skoro lekarze zadecydowali o przerwaniu chemioterapii. Opieka paliatywna polega na poprawieniu jakości życia pacjenta, który jest nieuleczalnie chory. 

Pele to prawdziwa legenda światowego futbolu. Brazylijczyk jest trzykrotnym Mistrzem Świata, z 1958, 1962 i 1970 roku. Powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Z 12 golami strzelonymi podczas Mistrzostw Świata znajduje się na piątym miejscu listy najskuteczniejszych strzelców. Wyprzedza go m.in. Miroslav Klose i Ronaldo. W latach 90. pełnił także funkcję ministra sportu w rodzinnym kraju. Karierę sportową zakończył w 1977 roku. Prywatnie ma trójkę dzieci z małżeństwa z Rosemeri, a także bliźnięta z drugą żoną - Asirą Seixas Lemos. W 2016 roku ożenił się trzeci raz, tym razem z młodszą o 25 lat Marcią Aoki. 

Robert Lewandowski, Anna Lewandowska z córkamiLewandowski z córkami. Tak uroczych zdjęć dawno nie widzieliśmy

Więcej o: