Wojciech Szczęsny miał siostrę. Zmarła w tragicznym wypadku

Wojciech Szczęsny nigdy nie poznał swojej siostry. Ta zmarła jeszcze przed jego narodzinami.

W rodzinie Wojciecha Szczęsnego 35 lat temu doszło do wypadku, podczas którego życie straciła jego siostra.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny pokazał twarz Liama! "Niszczenie konkurencji, dosłownie"

Wojciech Szczęsny nigdy nie poznał siostry

Wojciech Szczęsny ma starszego brata Jana, który także jest piłkarzem. Jan Szczęsny ma 35 lat i jakiś czas temu grał m.in. w Gwardii Warszawa. Otworzył też w stolicy szkółkę piłkarską dla dzieci - "Krainę Futbolu". W 2014 roku sprawdzał się w roli reportera stacji TVN Turbo.

Nie każdy jednak wie, że bramkarz miał również siostrę Natalię. Ta zmarła w tragicznym wypadku w 1987 roku, a więc trzy lata przed narodzinami Wojciecha. Do tragedii doszło, kiedy Alicja Szczęsna zabrała córkę na spacer ulicą Bursztynową w Międzylesiu. To wówczas malutka Natalia została przygnieciona przez trzepak. Na miejscu pojawiło się pogotowie i dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Liczne złamania oraz obrażenia czaszki i mózgu spowodowały, że nie udało się jej uratować. Natalia Szczęsna zmarła dwa dni później - 11 kwietnia 1987 roku.

O tragedii w rozmowie z "Rewią" opowiedziała przed laty Alicja Szczęsna. 

Kiedy się odwróciłam, z przerażeniem zauważyłam, że pod trzepakiem leży moje dziecko całe we krwi. Wyglądało jak martwe, nie dawało oznak życia - mówiła.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Szczęsny zerwał kontakty z ojcem. Nie rozmawiali od lat. Tak wyglądała ich ostatnia rozmowa

Sam Wojciech Szczęsny niewiele mówi o siostrze. Jednak w 2018 roku, kiedy jego żona Marina była w ciąży i nie znała jeszcze płci dziecka, plotkowano, że piłkarz wybrał imię dla córki. Chciał, by ta miała na imię Natalia. W ten sposób miał oddać cześć zmarłej siostrze. Ostatecznie jednak Szczęśni doczekali się syna Liama, który przyszedł na świat 30 czerwca 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA