Córka Romana Giertycha przeszła operację serca. Polityk mówi, w jakim jest stanie. "Właśnie się wybudziła, ale..."

Rodzina Giertychów przeżywa trudne chwile. Żona Romana Giertycha 27 listopada poinformowała za pośrednictwem mediów, że ich najmłodszą córkę czeka operacja serca. Polityk wyznał, że jego pociecha ma już za sobą skomplikowany zabieg. Nie krył wzruszenia.

Roman Giertych od prawie 25 lat jest mężem Barbary Giertych. Małżonkowie doczekali się czwórki dzieci: najmłodszej z rodzeństwa Alicji Antoniny, Marysi, Karoliny i Leona. 27 listopada Barbara Giertych za pośrednictwem Twittera wyznała, że ich dziewięcioletnią Alicję czeka operacja serca. Podkreśliła, że dziewczyna długo czekała na ten zabieg. Dwa dni później polityk umieścił na Twitterze emocjonalny post, w którym poinformował o samopoczuciu córki. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wykształcenie polityków zaskakuje. Kaczyński nie skończył legalnie podstawówki. Komorowskiego skreślono z listy studentów

Zobacz wideo W jaki sposób Roman Giertych dowiedział się, że był inwigilowany Pegasusem? [fragment obrad komisji senackiej]

Roman Giertych poinformował o stanie córki po operacji serca. Nie krył wzruszenia 

Roman Giertych na Twitterze poinformował, że Alicja wybudziła się już po operacji. Wstępna ocena zdrowia wydaje się pozytywna, chociaż czekają jeszcze na wszystkie wyniki. Polityk podziękował za liczne słowa wsparcia i modlitwę. Podkreślił, że całą rodziną są bardzo wdzięczni i wzruszeni. 

Alicja się właśnie wybudziła. Wydaje się, że wszystko jest ok, chociaż na ostateczny rezultat jeszcze trochę poczekamy. W imieniu Ali, Basi i swoim własnym bardzo wszystkim dziękuję za tyle dobrych słów, myśli i modlitw. Jesteśmy naprawdę wzruszeni okazanym wsparciem - napisał.

W komentarzach internauci przesyłali życzenia zdrowia. Publicznie wsparcie okazali również znajomi politycy. 

Basiu, Romanie, jesteśmy z Wami. Cieszymy się z wybudzenia Alicji. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze - napisał Ryszard Kalisz.
Panie Mecenasie, dużo zdrowia dla córki. Wszystko będzie dobrze!
Życzę państwu żeby wszystko się dobrze skończyło - czytamy.

'Rolnik szuka żony'. Kandydatka Mateusza znalazła miłość po programie. To już szósta para!"Rolnik szuka żony". Kandydatka Mateusza znalazła miłość po programie

Operacje serca są niezwykle skomplikowanymi zabiegami. Alicja po wybudzeniu przebywa na oddziale intensywnej terapii. Najmłodszą córkę Giertychów czeka okres rekonwalescencji w czasie którego należy maksymalnie chronić klatkę piersiową przez urazami. Pobyt na salach intensywnej opieki zazwyczaj trwa kilka dni, do kilku tygodni w zależności od ciężkości schorzenia. 

Więcej o: