Paulina Młynarska ostro o mundialu w Katarze. "Igrzyska śmierci"

Paulina Młynarska w ostrych słowach skrytykowała mundial w Katarze. Dziennikarka podobnie jak wielu ludzi na całym świecie jest oburzona tym, jak organizatorzy traktowali robotników.

Za nami mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Gospodarze turnieju musieli uznać wyższość Ekwadorczyków i przegrali 0:2. Turniej budzi jednak emocje nie tylko sportowe. Od dawna do opinii publicznej docierały informacje, że przy budowie stadionów zginęły tysiące robotników. Władze Kataru traktowały ich jak niewolników, co doprowadziło do tragedii. Paulina Młynarska w mediach społecznościowych dosadnie skrytykowała piłkarską imprezę.

Zobacz wideo Katar tuszuje liczbę ofiar mundialu

Paulina Młynarska w ostrych słowach o mundialu w Katarze

Dziennikarka udostępniła na Facebooku czarno-białe zdjęcie, na którym pozuje zamyślona. Fotografię opatrzyła krótkim, ale dosadnym komentarzem pod adresem trwającego turnieju. 

6500 robotników z różnych krajów (głównie z Azji) straciło życie przy pracy na rzecz święta piłki nożnej w Katarze. Nikt nie jest w stanie policzyć ilu/ile straciło zdrowie i nigdy nie doczeka się żadnej rekompensaty. Igrzyska śmierci, feudalizmu, najbardziej toksycznej formy patriarchatu. Miłej zabawy.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci w zdecydowanej większości zgadzają się z gwiazdą.

Targowisko próżności i wielkiego szmalu.
Niewolnictwo w XXI wieku ma się dobrze.
Wniosek jest jeden, że wszystko ma swoją cenę i wszystko można kupić. To bardzo smutne i takie prawdziwe.

Organizatorzy turnieju zakazali też kibicom i piłkarzom okazywania jakiejkolwiek solidarności ze środowiskami LGBT+. Mówi się jednak, że kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane chce zignorować ten zakaz i zamierza występować z tęczową opaską na ramieniu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.