Za nami mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Gospodarze turnieju musieli uznać wyższość Ekwadorczyków i przegrali 0:2. Turniej budzi jednak emocje nie tylko sportowe. Od dawna do opinii publicznej docierały informacje, że przy budowie stadionów zginęły tysiące robotników. Władze Kataru traktowały ich jak niewolników, co doprowadziło do tragedii. Paulina Młynarska w mediach społecznościowych dosadnie skrytykowała piłkarską imprezę.
Dziennikarka udostępniła na Facebooku czarno-białe zdjęcie, na którym pozuje zamyślona. Fotografię opatrzyła krótkim, ale dosadnym komentarzem pod adresem trwającego turnieju.
6500 robotników z różnych krajów (głównie z Azji) straciło życie przy pracy na rzecz święta piłki nożnej w Katarze. Nikt nie jest w stanie policzyć ilu/ile straciło zdrowie i nigdy nie doczeka się żadnej rekompensaty. Igrzyska śmierci, feudalizmu, najbardziej toksycznej formy patriarchatu. Miłej zabawy.
Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci w zdecydowanej większości zgadzają się z gwiazdą.
Targowisko próżności i wielkiego szmalu.
Niewolnictwo w XXI wieku ma się dobrze.
Wniosek jest jeden, że wszystko ma swoją cenę i wszystko można kupić. To bardzo smutne i takie prawdziwe.
Organizatorzy turnieju zakazali też kibicom i piłkarzom okazywania jakiejkolwiek solidarności ze środowiskami LGBT+. Mówi się jednak, że kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane chce zignorować ten zakaz i zamierza występować z tęczową opaską na ramieniu.
Nowe wie¶ci o zdrowiu Micha³a Wójcika z Ani Mru-Mru. "Potrzebna chwila ciszy"
Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zdradzi³, ile zebra³ do puszki WO¦P. "Jak za jeden dzieñ, to chyba dobrze"
Prezes Republiki wygra³ w s±dzie z TVN. Stacja wyda³a o¶wiadczenie
Anna Bardowska brylowa³a na 40. urodzinach mê¿a. Tak siê wystroi³a
Internauci zagotowali siê po "The Voice Senior". Oberwa³o siê Je¿owskiej
Czerwik i Sierpiñski oceniaj± kreacje z Grammy 2026. "Jak na ni±, to po prostu bida"
Internauci burz± siê na udzia³ Komarnickiej i Miko w "Tañcu z gwiazdami". Chyba zapomnieli, jak to zwykle siê koñczy
Fani grzmi± po koncercie Ryszarda Rynkowskiego. Tego ¿±daj± od organizatorów
Magdalena Steczkowska z³o¿y³a ¿yczenia córce. "Nasza Zosieñka koñczy dzi¶ 24 lata"