Polski projektant stworzył replikę sukni ślubnej księżnej Diany. Zobaczycie ją w filmie. "Wielka przygoda"

Suknia ślubna księżnej Diany wciąż budzi emocje, obecnie za sprawą serialu "The Crown", w którym pojawiła się jej replika. Okazuje się, że projektant Tomasz Ossoliński również stworzył taką na potrzeby jednego z polskich filmów.

Księżna Diana, gdy brała ślub z królem Karolem III, wtedy jeszcze księciem, szła do ołtarza w sukni projektu małżeństwa Davida i Elizabeth Emanuel. Kreacja miała falbaniaste rękawy, ręcznie przyszywane cekiny z masy perłowej i została ozdobiona dziesięcioma tysiącami pereł. Uzupełniał ją tren, mający osiem metrów długości i tiulowy welon. Replikę spektakularnego projektu modowego stworzyła Amy Roberts na potrzeby serialu "The Crown". Taką szansę otrzymał również polski projektant Tomasz Ossoliński. Replikę sukni Lady Di można zobaczyć w filmie "The Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo Historia księżnej Diany przedstawiona w 4. sezonie "The Crown"

Tomasz Ossoliński stworzył replikę sukni księżnej Diany. Opowiedział o pracy nad projektem

Tomasz Ossoliński na Instagramie napisał, że proces szycia repliki był dla niego wielką przygodą. Jego podejścia nie zmieniło to, że w produkcji suknię widać jedynie przez krótką chwilę.

Dla projektanta mody i krawca propozycja uszycia repliki najsłynniejszej sukni ślubnej wszech czasów to wielka przygoda. Ale uszycie jej po to, by została uwieczniona w filmie na zawsze, to już szaleństwo! Gdy kostiumografka Katarzyna Lewińska złożyła mi taką propozycję, nie miało więc znaczenia, że suknia na ekranie pojawi się przez jakiś ułamek chwili.

Projektant suknię uszył sam. Nie ukrywał, że poświęcił na to wiele godzin pracy.

Chciałem się zmierzyć z tym wyzwaniem osobiście, pobawić konstrukcją i różnymi smaczkami w wykończeniu. Dwa tygodnie zajęło mi kompletowanie wszystkich surowców, z których powstała moja replika – m.in. koronek, wykończeń koronkowych, tiulu, podszewki, guzików, a przede wszystkim tafty jedwabnej w kolorze kości słoniowej, z której 30 metrów uszyłem suknię.
 

W projekcie nie zabrakło trenu, a nawet bukietu ślubnego, wzorowanego na tym, który trzymała w dłoniach księżna Diana.

Bardzo czasochłonny był też tren, który – podobnie jak oryginał – ma ponad 7,5 m długości. Praca nad całością zajęła mi ponad tydzień. Do sukni powstała też replika bukietu ślubnego księżnej Diany – zrobili go z miłością do pięknych kwiatów właściciele pracowni Kwiaty & Miut.
 

Tomasz Ossoliński zdradził, że suknia jest tak ciężka, że aktorka Letitia Wright, która miała okazję ją założyć, potrzebowała pomocy kilku garderobianych.

Suknia nie jest lekka, swoje waży, dlatego jej obsługa to nie jest jak założenie "małej czarnej". Drobna aktorka Letitia Wright na planie "The Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej potrzebowała do tego pomocy kilku garderobianych. Magia kina jednak zadziałała: na ekranie kreacja prezentuje się powiewnie i subtelnie.
 

Paulina KrupińskaPaulina Krupińska w formie. Tak stylowo nie wyglądała nigdy

Scena z udziałem repliki sukni ślubnej księżnej Diany została zrealizowana na Zamku Królewskim w Warszawie. Projektant jednak nie miał okazji spotkać się z aktorką, która ją nosiła.

Więcej o: