Tak wygląda grób królowej Elżbiety II. Niezwykle skromny

Oto, jak wygląda grób królowej Elżbiety II. Jego zdjęcie udostępnił już jakiś czas temu Pałac Buckingham.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 w Windsorze. Uroczystości pogrzebowe trwały wiele dni. Sama ceremonia, podczas której została pochowana, odbyła się dopiero 19 września. Ciało monarchini spoczęło w Kaplicy Pamięci Jerzego VI. Królowa została pochowana obok ukochanego męża - księcia Filipa. 

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Oto, jak wygląda grób królowej Elżbiety II

W kaplicy, w której została pochowana królowa i książę Filip (wcześniej trumna z ciałem księcia spoczywało w Kaplicy Świętego Grzegorza), zostały umieszczone również szczątki rodziców monarchini i jej siostry. Czarna płyta nagrobna, która ich upamiętnia, została wmurowana w podłogę. Jest wykonana z ręcznie rzeźbionego belgijskiego czarnego marmuru, na którym umieszczono mosiężne litery. Od razu rzuca się w oczy, że płyta nagrobna jest klasyczna i niezwykle prosta. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że królowa sama była skromna, ceniła sobie elegancję, prostotę i minimalizm. 

Zdjęcie grobu pojawiło się na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. Na fotografii widać, że płyta otoczona jest pięknymi kwiatami i wieńcami. 

Warto dodać, że kaplica jest otwarta dla zwiedzających. Każdy może więc odwiedzić grób monarchini. Wejście jest płatne. W soboty kosztuje niewiele ponad 28 funtów, a więc w przeliczeniu około 150 złotych, a w pozostałe dni 26,50 funtów. 

ZOBACZ TEŻ: Tajemnicza kartka wylądowała nieopodal trumny królowej Elżbiety II. Poddani zamarli

POLECAMY: Księżna Kate zdradziła, co książę Louis myśli o śmierci prababci. Zapytał o coś naprawdę szczególnego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.