Bogumiła Wander zmaga się z chorobą. Mąż gwiazdy zdradził, w jakim jest stanie

Bogumiła Wander zniknęła z mediów dwie dekady temu. Legendarna prezenterka od lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Mąż gwiazdy, Krzysztof Baranowski, opowiedział o opiece nad ukochaną.

Bogumiła Wander to ikona polskiej telewizji. 7 października prezenterka będzie obchodzić 79. urodziny. Pomimo iż jej kariera zakończyła się niemal dwie dekady temu, nadal uchodzi za legendę mediów. Niestety, od wielu lat dziennikarka zmaga się z chorobą Alzheimera. Gwiazda przebywa w ośrodku opiekuńczym pod okiem specjalistów. Może liczyć też na męża, Krzysztofa Baranowskiego. W ostatnim wywiadzie dla serwisu fakt.pl żeglarz opowiedział o stanie zdrowia żony.

Zobacz wideo Bogumiła Wander żałuje odejścia z telewizji

Bogumiła Wander obchodzi 79. urodziny. Od lat zmaga się z chorobą. Mąż gwiazdy zdradził, w jakim jest stanie

Krzysztof Baranowski od 17 lat jest mężem Bogumiły Wander. Choroba prezenterki jest ciężką próbą dla ich małżeństwa. Żeglarz dokłada wszelkich starań, aby jego ukochana miała jak najlepsze warunki i opiekę. W rozmowie z serwisem fakt.pl zdradził, jak czuje się legendarna dziennikarka.

Cały czas tak samo. Jest bardzo rozmowna. Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian (...). Nie ma żadnej diagnozy, że będzie lepiej lub gorzej, po prostu trzeba czekać. Ale może Bogusia nie zauważa utrapień codziennych? Więc ten jej świat jest spokojny, a może nawet na swój sposób szczęśliwy - powiedział.

Baranowski przyznał także, że pobyt żony w ośrodku generuje ogromne koszty. Aby sprostać opłatom, nadal jest aktywny zawodowo.

To spore wyzwanie dla mnie. Jeżdżę po Polsce na różne wieczory autorskie, żeby zarobić. Zastanawiam się, jak zdobywać fundusze, ale to jest moja sprawa. I sam się krzątam wokół tego - wyznał.

Więcej archiwalnych zdjęć Bogumiły Wander znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.