Księżniczka Eugenia miała złamać królewską zasadę na pogrzebie Elżbiety II

Księżniczka Eugenia na pogrzebie swojej ukochanej babki postanowiła wyłamać się z reguł przyjętych przez dwór królewski. Na uroczystości pojawiła się w biżuterii, która nie jest kojarzona z okresem żałoby w rodzinie Windsorów.

Chociaż od momentu śmierci i pogrzebu królowej Elżbiety II minęło sporo czasu, media nadal żyją tematami osnutymi wokół tych historycznych wydarzeń. Tym razem na nagłówki tabloidów trafiła wnuczka zmarłej monarchini, księżniczka Eugenia. Specjaliści od etykiety królewskiej dopatrzyli się w jej pogrzebowej kreacji małego faux pas.

Zobacz wideo Księżniczka Eugenia świętuje drugą rocznicę ślubu

Księżniczka Eugenia nie założyła pereł, jej śladem poszły też dwie synowe królowej

Księżna Eugenia na uroczystościach żałobnych pojawiła się ubrana w czarny płaszcz ze złotymi guzikami, a jej twarz przysłaniała woalka przypięta do kapelusza o sporym rondzie. Komentatorzy zwrócili jednak uwagę na jej kolczyki. Według tradycji zapoczątkowanej w epoce wiktoriańskiej, kobiety z rodziny królewskiej w trakcie żałoby mogą nosić jedynie biżuterię wykonaną z pereł. Córka księcia Jerzego postawiła jednak na minimalistyczne, złote kółka. Nie była jedyna, ponieważ na podobne odejścia od normy postawiły Zofia Wessex i Sarah Ferguson. Synowe zmarłej monarchini w klapy marynarek wpięły broszki, które miały szczególne znaczenie.

Broszka Zofii miała dwie truskawki z czarnych i srebrnych diamentów. Sugerowano, że jednym z ulubionych owoców królowej były brytyjskie truskawki, więc w jej wyborze biżuterii może być ukryte znaczenie. (...) Sarah Ferguson również nosiła broszkę, która mogła być ukłonem w stronę królowej, ponieważ była w kształcie jaskółki. Jaskółki są symbolem bezpieczeństwa i, według legendy, pomagały prowadzić żeglarzy do domu. Może tu być ukryte przesłanie, ponieważ zmarła królowa wyruszyła w historyczną podróż do miejsca swojego ostatecznego spoczynku - podaje Mirror.

Pozostałe członkinie rodziny królewskiej, z księżną Kate i Meghan na czele, na uroczystości pojawiły się w biżuterii z elementami pereł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.