"Wiadomości" TVP z nową prowadzącą! Znacie ją z TVP2

Serwis Wirtualne Media podał, że Marta Kielczyk została nową prowadzącą głównego wydania "Wiadomoci". Dziennikarka do tej pory prowadziła "Panoramę", a z TVP związana jest od 23 lat.

Marta Kielczyk opuszcza "Panoramę" i od 1 października dołączy do prezenterów głównego wydania "Wiadomości" TVP. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl., dziennikarka poprowadzi także nowy kulturalny program w TVP Info. 

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Marta Kielczyk nową prowadzącą "Wiadomości" TVP

Obecnie główne wydanie serwisu informacyjnego telewizji publicznej prowadzą: Danuta Holecka, Edyta Lewandowska oraz Michał Adamczyk. Do tego grona już za kilka dni dołączy Marta Kielczyk. Dziennikarka od 23 lat jest związana ze stacją. Od 2013 roku jest prezenterką głównego wydania "Panoramy" TVP2. To nie jedyna zmiana w życiu zawodowym Kielczyk. Dziennikarka w październiku zostanie także prowadzącą weekendowego programu kulturalnego w TVP Info.

Marta KielczykMarta Kielczyk Fot. @martakielczyk

Kim jest Marta Kielczyk?

Marta Kielczyk to dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Początek jej kariery związany był jednak z radiem. Pracowała w Radiu Kolor i Programie I Polskiego Radia. W 1999 roku zwyciężyła w castingu i otrzymała stanowisko prezenterki "Panoramy". W TVP Info prowadziła m.in. "Panoramę Info" i "Dziennik Info". Kielczyk była gospodynią debat wyborczych oraz programów publicystycznych, np. "Minęła dwudziesta" czy "Okno na Polskę". Prowadziła również program poranny "Kawa czy herbata?".

Marta Kielczyk od 2015 roku należy do Zespołu Języka w Mediach Rady Języka Polskiego PAN. Ma na swoim koncie książkę "WPADKI - grzechy językowe w mediach". Jest także lektorką audiobooków. Stara się być w stałym kontakcie z fanami na Instagramie, gdzie dzieli się codziennym życiem i porusza ważne tematy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.