Księżna Monako i królowa Hiszpanii żegnają Elżbietę II. Letizia nie mogła lepiej trafić ze stylizacją

Księżna Charlene i królowa Letizia nie uniknęły czujnego oka kamer podczas uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II. Członkiń europejskich rodzin królewskich tego dnia nie mogło zabraknąć w Londynie.

Na liście 500 dygnitarzy z całego świata, którzy przyjechali do stolicy Zjednoczonego Królestwa, by pożegnać królową Elżbietę II, były też koronowane głowy i następcy tronu innych państw wraz z małżonkami. Fotoreporterzy wypatrzyli księżną Monako, Charlene Wittstock oraz hiszpańską królową Letizię. Obie, gdziekolwiek się pojawią, budzą ogromne zainteresowanie. Paniom towarzyszyli mężowie, książę Albert i król Filip VI

Zobacz wideo Księżna Charlene pokazała dzieci na Instagramie

Księżna Charlene i królowa Letizia w kościelnej ławie

W ostatniej podróży królowej Elżbiecie II prócz bliskich i poddanych towarzyszyli też arystokraci z innych państw. Monarchini z większością z nich utrzymywała regularne kontakty, z niektórymi nawet łączyła ją głęboka zażyłość. Hiszpańska królowa Letizia nazywała monarchinię "ciocią Lilibet" i była z nią bardzo związana. Nie wszyscy wiedzą, że monarchię brytyjską i hiszpańską połączyły też więzy rodzinne. Król Hiszpanii był bowiem spokrewniony z księciem Filipem

Zdjęcia księżnej Charlene i królowej Letizii znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Wiele emocji (a także westchnienie ulgi) u poddanych wywołało pojawienie się na Wyspach księżnej Monako. Stało się tak, ponieważ od wielu miesięcy nie cichną spekulacje na temat stanu zdrowia żony księcia Alberta. Media rozpisują się o tajemniczej chorobie, na którą zapadła 44-latka i snują rozmaite hipotezy dotyczące jej długiej nieobecności w kraju. Udział Charlene Wittstock w ceremonii żałobnej  królowej Elżbiety może sugerować, że księżna czuje się lepiej i wraca już do wypełniania obowiązków. 

Podczas poniedziałkowych uroczystości obie arystokratki słynące z doskonałego wyczucia stylu zaprezentowały się nienagannie, wybierając skromne i stonowane stylizacje. 

Jak wypadły? Sprawdźcie w naszej galerii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.