Trwa ostatnie pożegnanie Elżbiety II. Trumna z ciałem królowej jest już w drodze do Windsoru, gdzie monarchini zostanie pochowana w krypcie z rodzicami i siostrą. W trakcie uroczystości pogrzebowych w Opactwie Westminsterskim zauważono, że księżniczka Anna jako jedyna kobieta z rodziny królewskiej wystąpiła tego dnia w mundurze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona liczne tytuły wojskowe, które nakazują jej wybór takiego właśnie stroju.
Księżniczka Anna to jedyna córka Elżbiety II. Po śmierci matki opublikowała wzruszający list, w którym wspomniała, że było jej dane spędzić z królową ostatnie godziny jej życia. Kiedy trumna z ciałem królowej przebywała w katedrze Świętego Idziego w Edynburgu, księżniczka Anna jako pierwsza kobieta w historii uczestniczyła w ceremonii tzw. czuwania książąt. Ubrana w mundur stała w milczeniu obok braci: króla Karola III, księcia Andrzeja i księcia Edwarda. To przełomowe wydarzenie, bo tej pory w ceremonii brali udział wyłącznie mężczyźni z rodziny królewskiej. Anna tego dnia także ubrana była w mundur. Skąd ten wyjątkowy przywilej?
Więcej zdjęć księżniczki Anny znajdziesz w galerii na górze strony.
Zgodnie z tradycją wyżsi rangą członkowie rodziny królewskiej w okrągłe urodziny otrzymują promocje wojskowe. Księżniczka Anna ma już na koncie liczne tytuły. Jak podaje "People", wszyscy członkowie rodziny królewskiej, którzy posiadają stopień wojskowy, podczas oficjalnych uroczystości mają nosić mundury. W 2020 roku, kiedy Anna obchodziła swoje 70. urodziny, została awansowana na generała armii i naczelną marszałkinię lotnictwa Royal Air Force.
Księżniczka Anna uznawana jest też za najbardziej pracowitą członkinię rodziny królewskiej. Od czasu 18. urodzin wypełniła ponad dwieście tysięcy zobowiązań w służbie publicznej. Córka Elżbiety II ma też na koncie liczne osiągnięcia sportowe. Jest dwukrotną indywidualną mistrzynią świata w jeździe konnej i pierwszą członkinią rodziny królewskiej, która wzięła udział w letnich igrzyskach olimpijskich.
Zobacz też: Księżniczka Anna żegna się z matką. Poruszające słowa: To był zaszczyt
Piotra Polka przestrzegano, by nie mówił o chorobie. "Jestem po przeszczepie"
Żona zostawiła go dla 21-latka. To, co członek Ich Troje zastał po powrocie z trasy, było ciosem
Olbrychski grzmi, że go ocenzurowano. Napisał list do Tuska. "To jest naplucie mi w twarz"
Ciąg dalszy afery po skandalicznym zachowaniu Kłeczka. Ziemiec nie miał litości. "Niedopuszczalne"
Miszczak zapytany o odejście Cichopek i Kurzajewskiego z Polsatu. "Kiedyś źle wybrali i płacą za to cenę"
Tak wygląda mazurska willa Kwaśniewskich. Tuż obok kryje się coś jeszcze
Księżniczka musi iść do wojska. Tyle czasu spędzi w armii
"Trzymajcie się tam w tym Trójmieście". TTV tłumaczy się z komicznej wpadki
Nie pałac ani nie apartament. Tak naprawdę wygląda dom Donalda Tuska