Pierwsze oświadczenie króla Karola. "Chwila największego smutku"

Po śmierci królowej Elżbiety II brytyjski tron objął książę Karol. Nowy monarcha Zjednoczonego Królestwa wydał oficjalne oświadczenie, w którym pożegnał zmarłą matkę.

W czwartek 8 września w wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Monarchini odeszła w otoczeniu najbliższych w szkockiej posiadłości Balmoral. Jej wysokość władała Zjednoczonym Królestwem przez 70 lat. Wielka Brytania pogrążona jest w żałobie. W związku z odejściem królowej następca tronu, książę Karol, wydał oświadczenie, w którym we wzruszających słowach pożegnał matkę.

Zobacz wideo Książę Karol i Camilla biją brawo dla pracowników służby zdrowia walczących z koronawirusem

Królowa Elżbieta II nie żyje. Książę Karol wydał oświadczenie. "Chwila największego smutku"

Po śmierci królowej Elżbiety II brytyjski tron oficjalnie przejął książę Karol. Nowy władca Zjednoczonego Królestwa wydał oficjalne oświadczenie, w którym pożegnał ukochaną matkę.

Śmierć mojej ukochanej matki, Jej Królewskiej Mości, to chwila największego smutku dla mnie i członków mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście ukochanej Władczyni i bardzo kochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie, a także przez niezliczoną liczbę ludzi na całym świecie. W czasie żałoby i przemian moja rodzina i ja będziemy pokrzepieni, pamiętając o szacunku i głębokim uczuciu, jakim królowa była tak szeroko darzona - czytamy na oficjalnym profilu rodziny królewskiej.

Książę Karol będzie najstarszym następcą tronu w historii. W chwili objęcia władzy miał 73 lata. Nowy monarcha Wielkiej Brytanii będzie od tej pory występował jako król Karol III. Kilka miesięcy temu królowa Elżbieta II wyraziła też wolę, aby księżna Camilla, po wstąpieniu księcia Walii na tron, tytułowana była "królową".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.