Magda Mołek doświadczyła molestowania. Wyśmiali go koledzy, więc "wymierzył jej siarczysty policzek"

Magda Mołek wyznała, że była ofiarą molestowania. Dziennikarka opowiedziała również o strasznej sytuacji, jaka ją spotkała, gdy była nastolatką.

Magda Mołek wzięła udział w kampanii edukacyjnej marki L'Oréal Paris i Centrum Praw Kobiet przeciwko molestowaniu seksualnemu. Dziennikarka w warszawskiej Kinotece porozmawiała z Grażyną Torbicką i przyznała, że nie ma zbyt dobrej opinii o kondycji naszego społeczeństwa w kwestii podejścia do kobiet. Opowiedziała też o własnych przykrych doświadczeniach.

Zobacz wideo Makijaż w stylu Magdy Mołek

Magda Mołek doświadczyła molestowania

Magda Mołek opowiedziała o zdarzeniu, jakie ją spotkało, kiedy była nastolatką.

Wracałyśmy do domu po szkole legnickim deptakiem. (...) Można było wtedy spożywać alkohol w miejscu publicznym, wielu panów siedziało na murkach. Przechodząc obok takiej grupy, usłyszałyśmy jakiś tekst rzucony w naszym kierunku. (...) Nie pamiętam, co powiedział do nas ten pan, ale ja się obroniłam i odpowiedziałam.

Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie dużo zdjęć Magdy Mołek

Niestety, chwilę później poczuła, że ktoś ją szarpie.

Wymierzył mi siarczysty policzek. To był pan z tego murku. Kiedy mu odpowiedziałam, usłyszał godne politowania teksty od swoich współtowarzyszy. Oni go wyśmiali, że taka smarkula mu odpyskowała. (...) Ukarał mnie za to, że miałam odwagę stanąć w swojej obronie - powiedziała Magda Mołek.

Gwiazda opowiedziała też o sytuacji, która miała miejsce w zeszłym roku. Wtedy Mołek poprosiła mężczyznę o przepakowanie samochodu firmy budowlanej, który blokował jej przejazd. W odpowiedzi usłyszała niecenzuralne słowa.

To, co usłyszałam w odpowiedzi na moją prośbę, brzmiało mniej więcej tak: spi*****aj, nikt cię dzisiaj nie ru**ał.

Dziennikarka podkreśliła, że łamie jej serce myśl, że wiele kobiet, słysząc takie słowa, zamyka się w sobie i traci pewność siebie. 

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Według badań Ipsos. 84% kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w miejscach publicznych. Wśród pytanych, tylko 31% potwierdza, że ktoś udzielił im pomocy. Aż 43% Polek doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Co przerażające 78% Polek i Polaków uważa, że to kobiety bywają obwiniane za akty molestowania seksualnego, które je spotykają.

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.