Magda Mołek wzięła udział w kampanii edukacyjnej marki L'Oréal Paris i Centrum Praw Kobiet przeciwko molestowaniu seksualnemu. Dziennikarka w warszawskiej Kinotece porozmawiała z Grażyną Torbicką i przyznała, że nie ma zbyt dobrej opinii o kondycji naszego społeczeństwa w kwestii podejścia do kobiet. Opowiedziała też o własnych przykrych doświadczeniach.
Magda Mołek opowiedziała o zdarzeniu, jakie ją spotkało, kiedy była nastolatką.
Wracałyśmy do domu po szkole legnickim deptakiem. (...) Można było wtedy spożywać alkohol w miejscu publicznym, wielu panów siedziało na murkach. Przechodząc obok takiej grupy, usłyszałyśmy jakiś tekst rzucony w naszym kierunku. (...) Nie pamiętam, co powiedział do nas ten pan, ale ja się obroniłam i odpowiedziałam.
Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie dużo zdjęć Magdy Mołek
Niestety, chwilę później poczuła, że ktoś ją szarpie.
Wymierzył mi siarczysty policzek. To był pan z tego murku. Kiedy mu odpowiedziałam, usłyszał godne politowania teksty od swoich współtowarzyszy. Oni go wyśmiali, że taka smarkula mu odpyskowała. (...) Ukarał mnie za to, że miałam odwagę stanąć w swojej obronie - powiedziała Magda Mołek.
Gwiazda opowiedziała też o sytuacji, która miała miejsce w zeszłym roku. Wtedy Mołek poprosiła mężczyznę o przepakowanie samochodu firmy budowlanej, który blokował jej przejazd. W odpowiedzi usłyszała niecenzuralne słowa.
To, co usłyszałam w odpowiedzi na moją prośbę, brzmiało mniej więcej tak: spi*****aj, nikt cię dzisiaj nie ru**ał.
Dziennikarka podkreśliła, że łamie jej serce myśl, że wiele kobiet, słysząc takie słowa, zamyka się w sobie i traci pewność siebie.
Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Według badań Ipsos. 84% kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w miejscach publicznych. Wśród pytanych, tylko 31% potwierdza, że ktoś udzielił im pomocy. Aż 43% Polek doświadczyło molestowania w przestrzeni publicznej przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Co przerażające 78% Polek i Polaków uważa, że to kobiety bywają obwiniane za akty molestowania seksualnego, które je spotykają.
Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.
Michał Wiśniewski przerwał milczenie na temat Poli i Mandaryny. Jego najnowsze oświadczenie szokuje!
Marta Kubacka urodziła. Żona skoczka pokazała zdjęcie z porodówki. Zdradziła płeć i imię dziecka
Norwegowie przegrali na mundialu i... namieszali w liniach lotniczych. "Darmowy rozgłos"
Pola Wiśniewska zapytana o eksteściową i relację z Tajner. Ależ wypaliła!
Nagrała z Bedoesem "diss na raka", a teraz przemówiła. Maja Mecan jest w szpitalu
Monika Olejnik pokazała zdjęcia z młodości. Tak wyglądała przed laty
Wiśniewski i Mandaryna znów są razem. Tak przed laty tancerka mówiła o rozwodzie. "Obroniłam siebie"
Były Halejcio się zagotował. "Nie opłaca się być z gościem, z którym trzeba ciężko pracować"
Eva Herzigova wyszła za mąż po 25 latach związku. Jej suknia ślubna przypominała halkę