Przez wadę wrodzoną Tayla Clement nie może się uśmiechać. "Przez wiele lat wierzyłam, że muszę być kimś innym"

Tayla Clement przez lata była wyszydzana z powodu nietypowej przypadłości. Dziś Nowozelandka w pełni akceptuje siebie i chce inspirować innych.

Tayla Clement cierpi na rzadkie schorzenie. Urodziła się z zespołem Möbiusa, jedną najrzadszych wad wrodzonych. Objawia się ona tym, że twarz Nowozelandki praktycznie pozbawiona jest ekspresji. Młoda kobieta nie może zmarszczyć brwi, zmrużyć oczu ani nawet się uśmiechnąć. Przez swoją przypadłość od dziecka była wyśmiewana. Teraz spełnia marzenia i uczy innych samoakceptacji.

Zobacz wideo Joanna Krupa jurorką w "Tańcu z Gwiazdami"? Tak zareagowała na pytanie reportera

Tak mieszka Patrycja TuchlińskaTak mieszkają Patrycja Tuchlińska i jej partner miliarder. To prawdziwy pałac

Tayla Clement nie może się uśmiechać. Cierpi na rzadką wadę wrodzoną. "Przez wiele lat wierzyłam, że muszę być kimś innym"

Ze względu na nietypowe schorzenie Tayla Clement wiele wycierpiała. Jako dziecko była wyszydzana przez rówieśników. Przez lata zmagała się z depresją. Nowozelandka poddała się nawet operacji, która miała umożliwić jej uśmiechanie się, jednak lekarzom nie udało się uzyskać oczekiwanych efektów. Dziś młoda kobieta wreszcie w pełni akceptuje siebie. Stara się także inspirować innych, aby nie ulegali presji społeczeństwa.

Całe dzieciństwo i młodość spędziłam, czując, że nie jestem wystarczająco dobra, ponieważ przez wiele lata wierzyłam, że muszę być kimś innym, aby zostać uznaną za wystarczająco dobrą i akceptowaną. Musiałam znaleźć się na dnie i odbić się od niego, aby zdać sobie sprawę, że przez cały czas byłam wystarczająco dobra. Wierzę, że przeszłam przez to wszystko, aby moja historia mogła zainspirować innych - napisała na Instagramie Tayla.
 

Agnieszka Miezianko, 'Ślub od pierwszego wejrzenia'"Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka chwali się nowym zakupem. "Moja bestia"

Nowozelandka spełnia się też jako modelka. Kilka lat temu dołączyła do jednej z rodzimych agencji modelingowych i w końcu realizuje swoje marzenia.

Więcej o: