Jeden Osiem L pytali "Jak zapomnieć", a potem to świat o nich zapomniał. Wiemy, co dziś u nich słychać

Jeden Osiem L to zespół jednego hitu. Ich piosenkę z 2003 roku "Jak zapomnieć" śpiewali niemal wszyscy. Jednak o autorach utworu dawno zapomniano. Teraz zajmują się czymś zupełnie innym.

Zespół Jeden Osiem L składał się z Łukasza Wółkiewicza i Krzysztofa "Tofsona" Bączka. Muzycy w 2003 roku wydali kultowy już singiel "Jak zapomnieć". Piosenka opowiada o nieszczęśliwej miłości. Na YouTubie ma ponad 29 milionów wyświetleń. W 2004 roku za utwór muzycy zdobyli nagrodę Eska Music Awards w kategorii przebój roku i zespół roku. Wróżono im ogromną karierę, jednak skończyło się na jednym hicie.

Tymczasem muzycy udzielili wywiadu Karolinie Sobocińskiej w programie "Obgadane". Zdradzili, czym zajmowali się przez ostatnie lata.

Zobacz wideo Hubert Urbański ogląda "Milionerów" i śmieje się z uczestniczki

Muzycy z Jeden Osiem L opowiedzieli, czym zajmowali się po zakończeniu kariery 

Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek nigdy nie powtórzyli sukcesu piosenki z 2003 roku. Wydali później jeszcze trzy płyty, ostatnią w 2014 roku, jednak przeszły bez echa. W programie "Obgadane" opowiedzieli, czym zajmowali się na co dzień. Przyznali, że muzyka była jedynie ich zajęciem dodatkowym, czymś, co robili po pracy, szkole. Nie sądzili, że piosenka "Jak zapomnieć" odniesie taki sukces.

Musieliśmy zająć się życiem zawodowym, zająć się rodzinami, nasi synowie byli wtedy w takim wieku, że potrzebowali więcej uwagi niż teraz, gdy są nastolatkami - mówił Łukasz Wółkiewicz.

Mężczyźni pracują w innej branży.

W studiu pracowałem cały czas, produkowałem dla różnych artystów, różnych zespołów. Oprócz tego do dziś pracuję w branży medycznej, jestem menadżerem w placówce medycznej w Warszawie - powiedział Krzysztof Bączek.

Natomiast Łukasz Wółkiewicz pracuje w logistyce.

Musiałem nauczyć się fachu. Zarządzam flotą samochodów ciężarowych.

Elżbieta JaworowiczTak Elżbieta Jaworowicz wyglądała 27 lat temu. Bardzo się zmieniła?

Jak udało się ustalić, muzycy szykują coś specjalnego na 2023 rok. To wtedy minie 20 lat od wypuszczenia hitu "Jak zapomnieć". Będziecie czekać?

Więcej o: