Ewa Wencel po latach mówi o odejściu z "M jak miłość". Miała przez swoją rolę problemy

Ewa Wencel przez pięć lat wcielała się w rolę Janeczki z "M jak miłość". Po latach zdradziła, dlaczego zdecydowała się odejść z obsady.

Ewa Wencel zadebiutowała na deskach teatru w 1980 roku, tuż po ukończeniu studiów aktorskich w Łodzi. Przez lata epizodycznie pojawiała się w serialach, jednak to dopiero postać Janeczki w "M jak miłość" przyniosła jej popularność. Początkowo aktorka miała zagrać w serialu małą rolę, jednak z biegiem czasu jej wątek zaczął się rozwijać. W 2007 roku pożegnała się z serialem TVP. Teraz zdradziła, dlaczego.

Zobacz wideo Mikołaj Roznerski rozstał się z Kalską. Co dalej z ich wątkiem w „M jak miłość"?

Jennifer Lopez Heidi KlumMają 50 lat. Steczkowska, Lopez, Klum czerpią z życia

Nagły wzrost popularności mógłby się wydawać idealnym scenariuszem dla gwiazdy. Dzięki temu Ewa Wencel mogła częściej występować na deskach teatru i pokazać się szerszej publiczności. Niestety rozpoznawalność odbiła się na życiu prywatnym aktorki, która spacerując czy robiąc zakupy często była mylona z Janeczką, w którą wcielała się przez pięć lat.

Ewa Wencel mówi, co ją spotkało w sklepie

Serialowa fikcja nieco namieszała w życiu prywatnym Ewy Wencel. W rozmowie z Plejadą wyznała, że pewnego razu chciała kupić w sklepie wino, czego odmówiła jej kasjerka. Wszystko przez to, że jej postać borykała się z problemami alkoholowymi.

Bywało tak, że chciałam kupić wino w sklepie, a kasjerka nie chciała mi sprzedać. A wszystko przez to, że grałam kobietę mierzącą się z alkoholizmem - wspominała Ewa Wencel w rozmowie z Plejadą.

Ewa Wencel zdradza powód odejścia z "M jak miłość"

 Aktorka wyznała, że tego typu reakcje widzów są wpisane w jej zawód i musiała się z nimi liczyć. Nie miało to jednak wpływu na jej dalsze losy w telewizji. Chciała zacząć rozwijać się na różnych płaszczyznach i pójść w inną stronę. 

Odeszłam z "M jak miłość", bo poczułam, że chcę pójść trochę inną drogą. Zależało mi na tym, żeby się rozwijać i robić nowe rzeczy. Mogłam już sobie na to pozwolić.

Rozumiecie ją?

'M jak Miłość'. Ulubiona bohaterka widzów zniknie z serialu. Znowu zmiany w obsadzie"M jak Miłość". Szykują się zmiany w obsadzie. Zniknie ulubiona bohaterka

Więcej o: