Aktorka ze "Stranger Things" jest biseksualna. Nawiązała do serialowej bohaterki

Amybeth McNulty otwarcie mówi o swojej orientacji. Serialowa Vickie ze "Stranger Things" jest biseksualna, podobnie jak grana przez nią bohaterka.

O Amybeth McNulty zrobiło się głośno w 2017 roku, gdy premierę miał serial "Ania, nie Anna" oparty na książkowej serii o "Ani z Zielonego Wzgórza". Irlandzko-kanadyjska aktorka wcieliła się w tytułową rolę Ani Shirley. Mimo ogromnej popularności i wbrew protestom fanów produkcja została skasowana w 2019 roku po trzech sezonach. Kariera McNulty dopiero się jednak rozkręca, a w 2022 roku dołączyła do obsady finałowego, czwartego sezonu "Stranger Things". Role w dwóch hitach Netfliksa zapewniły aktorce sporą popularność, a w mediach społecznościowych zgromadziła miliony obserwujących. Amybeth McNulty chętnie dzieli się z nimi szczegółami z życia prywatnego, a w czerwcu tego roku dokonała oficjalnego coming outu, ujawniając się jako osoba biseksualna.

Zobacz wideo Zwiastun finału "Stranger Things"

Sylwia Bomba, Karolina PisarekTe gwiazdy nie popisały się kreacjami na wesele. Bomba wyglądała jak panna młoda

Amybeth McNulty mówi o swojej orientacji, nawiązując do bohaterki ze "Stranger Things"

W osadzonym w latach 80. serialu braci Dufferów Amybeth McNulty zagrała postać Vickie, biseksualnej uczennicy liceum w Hawkins, w której zakochuje się grana przez Mayę Hawke Robin. McNulty nawiązała do swojej bohaterki w filmiku, który zamieściła na TikToku, aby przypomnieć fanom, że sama również jest osobą biseksualną. W nagraniu pojawiła się także dziewczyna aktorki.

Kiedy grasz biseksualną postać, a sama jeszcze nie dokonałaś coming outu - podpisała filmik.

Maffashion, tatuaże Doroty SzelągowskiejSzelągowska i Chylińska żałowały, że zrobiły sobie te tatuaże. Bieber też popełniła błąd

Amybeth McNulty oficjalnie coming outu dokonała w czerwcu tego roku przy okazji Miesiąca Dumy, dodając post na Instagramie. Jak sama przyznała, nie od zawsze zdawała sobie sprawę ze swojej orientacji.

Wiem, jak trudna jest ta podróż, ale wiedz, że sobie poradzisz. Zajęło mi ponad osiem lat, aby to w pełni zrozumieć, ale teraz w to wierzę - napisała.
 

O tym, że prawdopodobnie jest osobą nieheteronormatywną, serialowa Vickie informowała już w 2020 roku. Również z w trakcie Miesiąca Dumy polubiła wpis na Twitterze, w którym ktoś zasugerował, że jest biseksualna. Amybeth McNulty napisała wówczas, że "chyba przypadkiem się wyoutowała".

Więcej o: