"Brzydula". Dorota Pomykała uwiodła widzów rolą Ali. Teraz triumfuje w Nowym Jorku

Dorota Pomykała dała się poznać jako Ala w serialu "Brzydula". Talent aktorki został doceniony w Nowym Jorku, gdzie odebrała statuetkę na Tribeca Film Festival za rolę w filmie "Kobieta na dachu".

Bądź na bieżąco. Więcej o show-biznesie i kulturze przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Dorota Pomykała to nazwisko, które nie jest obce miłośnikom polskiego teatru. Aktorka występowała na największych scenach w kraju, a obecnie związana jest ze Stary Teatrem w Krakowie. Pomykała nierzadko udziela się również w serialach - w ostatnim czasie mieliśmy okazję podziwiać ją m.in. w "Brzyduli", gdzie wcieliła się w rolę Ali. Talent aktorki doceniony został również zagranicą - odebrała laur na Tribeca Film Festival za rolę w filmie "Kobieta na dachu".

Zobacz wideo Jacek Braciak: My nie umiemy robić filmów historycznych. Przez ostatnich 20 lat porażki i koszmar

Dorota Pomykała nagrodzona na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku

Dorota Pomykała została nagrodzona za kreację położnej Mirki w filmie Anny Jadowskiej "Kobieta na dachu". Jak czytamy w informacji prasowej na temat produkcji:

Mirka jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - wycofanym mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym dokonuje napadu na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny.

Jak podaje PAP, aktorka, kiedy odbierała nagrodę, zadedykowała ją mamie, "która z miłością i pokorą oddawała się swojej rodzinie - mężowi, i nam, trzem córkom". Póki co, nie wiadomo kiedy film "Kobiety na dachu" doczeka się kinowej premiery w Polsce.

Ostatnie tygodnie to niewątpliwie dobry czas na polskich filmowców. Przypominamy, że w maju Jerzy Skolimowski otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes za film "IO".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.