Miss Supranational 2022. Nowy strój narodowy Polki wywołał skrajne emocje. Od "arcydzieło" po "koszmar"

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia kostiumu narodowego, w którym reprezentująca Polskę Agata Wdowiak wystąpi podczas konkursu Miss Supranational. Kreacja, choć niewątpliwie spektakularna, mocno spolaryzowała internautów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl

Wystąpienie w stroju narodowym to obowiązkowa część organizowanego od 2009 roku konkursu piękności Miss Supranational. Rok temu w mediach głośno było o słynnej sukni z orłem projektu Eli Piorun, w której zaprezentowała się Natalia Balicka. W tym roku za kreację Polki odpowiada Patrycja Kujawa, a, jak przyznała na Instagramie, dopracowana w najmniejszych szczegółach stylizacja ma nawiązywać do tradycyjnych kobiecych szat królewskich.

Zobacz wideo Karolina Bielawska - kim jest Miss World 2021?

Internauci komentują narodowy strój na Miss Supranational

Jak napisała na Instagramie projektantka, narodowy kostium, w którym na scenie wystąpi Agata Wdowiak, składa się z siedmiu części. Gorset wyszywany jest ozdobnymi kamieniami - cyrkoniami, kryształami, kamieniami akrylowymi oraz kamieniami szklanymi. Kujawa zdradziła,  że jest ich w sumie ok. dwóch tysięcy, a wyszywanie zajęło ponad miesiąc. Nie mniejsze wrażenie robi długi, ręcznie drapowany płaszcz, na który projektantka zużyła ok. 200 metrów tkanin. Strój dopełniają wysokie czerwone kozaki - ręcznie malowane i również ozdobione kamieniami.

 

Agata Wdowiak pierwszy raz miała okazję pokazać się w tym stroju w "Dzień dobry TVN". Nie ukrywa, że jest zachwycona projektem Kujawy i cieszy się, że w tej kreacji pojawi się podczas konkursu.

Jest to naprawdę niesamowite arcydzieło. Jestem dumna, że mogę ją nosić. To nie ma być wygodne, bo to jest strój sceniczny i ma się pięknie prezentować - powiedziała Miss Polski.

Chociaż spora część internautów zgadza się z opinią Wdowiak i w komentarzach gratuluje kunsztu projektantce, znalazły się też osoby, które nie podzielają entuzjazmu nad tegorocznym strojem narodowym. Wiele z nich nie jest w stanie dojrzeć w kreacji nawiązań do polskiej tradycji.

Szkoda, że poza barwami nie ma ten strój nic wspólnego z Polską. Jej folklorem, kulturą, tradycją. Ja rozumiem Miss Brazylii w czymś takim, ale Polski? Nie przekonuje mnie to kompletnie.
Może i fajny ten strój - na karnawał w Rio.
Co to za potworny "narodowy" koszmar - czytamy w komentarzach.
 

Tegoroczna, 13. edycja Miss Supranational odbędzie się 15 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Swoją następczynię pod koniec wydarzenia ukoronuje pochodząca z Namibii Chanique Rabe, zeszłoroczna zwyciężczyni tytułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.