Joanna Przetakiewicz planuje oszczędności ze względu na inflację. "Mogę sobie odmówić kupna nowego samochodu"

Okazuje się, że galopująca inflacja przeraża nawet tych, którzy na co dzień nie muszą martwić się o pieniądze. Joanna Przetakiewicz zdradziła, jak radzi sobie ze wzrostem cen. Okazuje się, że bizneswoman planuje ograniczyć niektóre wydatki.

Więcej aktualnych informacji ze świata polskiego show-biznesu znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz o książce "Pieniądze szczęście dają". "Brak pieniędzy jest gigantycznym problemem społecznym"

Joanna Przetakiewicz to znana bizneswoman i działaczka społeczna. Właścicielka marki La Mania pragnie inspirować kobiety i przekazywać swoją wiedzę dalej. Z jej inicjatywy powstała fundacja Era Nowych Kobiet. Żona Rinke Rooyensa wydała też książkę "Pieniądze szczęście dają", na łamach której zachęca Polki do niezależności finansowej. Ostatnio celebrytka udzieliła wywiadu portalowi Pudelek. Bizneswoman zdradziła, jak inflacja wpłynęła na jej sytuację finansową.

Joanna Przetakiewicz planuje oszczędności ze względu inflację. "Mogę sobie odmówić kupna nowego samochodu"

Joanna Przetakiewicz nigdy nie ukrywała zamiłowania do luksusu. Bizneswoman zdradziła jednak, że w wyniku galopującej inflacji będzie musiała ograniczyć wydatki.

Ja mogę odmówić sobie kupienia nowego samochodu lub poczynię pewne oszczędności. Inni, którzy żyją z dnia na dzień z pieniędzy, które zarabiają i ceny rosną o 30 procent, no to jest to przerażające. Rozglądam się i widzę, jak strasznie jest trudno. Niestety będzie coraz trudniej - stwierdziła w rozmowie z dziennikarką Pudelka.

Celebrytka zaznaczyła też, iż zdaje sobie sprawę, że wpływ inflacji na domowe budżety Polaków nie jest jednakowy, a najbardziej odczuwają go najbiedniejsi. 

To jest gigantyczny temat. Zastanawiam się, jak damy sobie z tym radę. Wszystkich nas to dotyczy, oczywiście na zupełnie innych polach i wibracjach. Najbardziej to dotyka tych, którzy mają najmniej - dodała.

Przypominamy, że w maju 2022 roku inflacja w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 13,9%, a prognozy ekonomistów na przyszłość nie są optymistyczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.