Rafał Trzaskowski składa życzenia Andrzejowi Dudzie. Wbił szpileczkę. "Więcej niezależności"

Rafał Trzaskowski w poniedziałek był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". Prowadzący zaczęli od pytania, czego prezent Warszawy życzy swojemu konkurentowi w wyborach z 2020 roku. Odpowiedź uszczypliwa, choć nie nieprzyjemna.

Więcej na temat medialnych docinków polityków przeczytacie w tekstach na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Duda niejednokrotnie podpisywał ustawy (np. wprowadzającą Polski Ład czy budżetową, w ramach której publiczne rozgłośnie otrzymały prawie dwa miliardy złotych) budzące publiczny sprzeciw. Żarty na temat tego, że najlepiej idzie mu wykonanie poleceń wracają co rusz, gdy ma o czymś zdecydować. Rafał Trzaskowski życzy mu, by po 50. urodzinach, które Andrzej Duda obchodził 16 maja, działał w końcu zgodnie ze swoim sumieniem.   

Zobacz wideo Tajemnicza córka Putina. Jak dziennikarze wpadli na jej ślad? Co o niej wiadomo?

Andrzej Duda, 2015 rokPrezydent czatował z Ruchadłem, rapował i ratował hostię. "Jak pan to robi?"

Rafał Trzaskowski składa życzenia Andrzejowi Dudzie. Wbił szpileczkę 

Rafał Trzaskowski bez zawahania odpowiedział na pytanie o to, czego życzy Andrzejowi Dudzie. 

Przede wszystkim jak najwięcej niezależności - powiedział prezydent Warszawy.

Potem odniósł się do jednej z największych pasji prezydenta, czyli jazdy na nartach. Jako że Duda zawsze wybiera na takie wypady polskie góry, Trzaskowski polecił, że może kiedyś warto byłoby udać się gdzieś dalej, poza granice naszego kraju. 

Zobacz też: Andrzej Duda szusuje na nartach w Wiśle. Paparazzi przyłapali go na stoku. W tle sporo turystów

Dużo czasu później, ale zupełnie bez złośliwości, na fajne narty po skończeniu kadencji. Na takie najfajniejsze narty, na przykład w Nowej Zelandii (...), ale przede wszystkim dużo niezależności - dodał Trzaskowski.

Liczymy, że Andrzej Duda, który jest bardzo aktywny na Twitterze i Instagramie, odpowie na słowa Rafała Trzaskowskiego. I dołączamy się do życzeń!

Więcej o: