Eurowizja. Wiemy, jak widzowie z Europy głosowali na Krystiana Ochmana

Krystian Ochman zachwycił widzów podczas tegorocznej Eurowizji, ale jury było nieco bardziej surowe. Jak oceniły nas europejskie kraje? Na naszym koncie jedna 12-stka.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za nami 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Krystian Ochman, reprezentując Polskę uplasował się na 12 miejscu, zbierając na swoim koncie 151 punktów, w tym 46 od jury i 105 od publiczności. Znana jest dokładna punktacja od poszczególnych krajów.

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Fani konkursu mają możliwość zagłosowania za pomocą SMS, połączenia telefonicznego lub z poziomu aplikacji. Co istotne, nie można oddać głosu na swój kraj. Po zsumowaniu głosów widzowie oddają dwanaście "oczek", dziesięć, osiem, siedem, a potem kolejno do jednego punktu. Podobnie sytuacja ma się w przypadku głosowania jury.

Eurowizja. Tak jury oceniło występ Krystiana Ochmana

Krystian Ochman otrzymał od jury łącznie 46 punktów. Najwięcej, bo dziesięć "oczek" przyznała nam Grecja. Osiem punktów otrzymaliśmy od Francji i Wielkiej Brytanii, natomiast Izrael przyznał szóstkę. San Marino i Malta ocenili występ reprezentanta Polski na cztery punkty. Dwójki dostaliśmy od Azerbejdżanu, Gruzji i Północnej Macedonii. 

Eurowizja. Znamy punktacje widzów. Kto przyznał Polsce 12 punktów?

W tym roku Polska wywalczyła 105 punktów od Eurowizyjnej publiczności. Najwięcej, bo aż 12 punktów otrzymaliśmy od  Ukrainy. Dziesiątki przyznała Wielka Brytania i Irlandia. Od Niemców dostaliśmy osiem punktów, natomiast od Czechów i Belgów siedem. Potem kolejno Holandia z sześcioma punktami, Szwecja i Norwegia pięć, Dania, Austria, Francja, Islandia, Czarnogóra cztery, Australia, Cypr oraz Włochy trzy, Malta z dwoma punktami. Po jednym "oczku" otrzymaliśmy od Azerbejdżanu, Izraela, Szwajcarii i Hiszpanii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.