Był bożyszczem nastolatek. Ożenił się z Grażyną Wolszczak. Marek Sikora zmarł nagle, mając 37 lat

Był gwiazdą serialu "Szaleństwo Majki Skowron" i prężnie działał w kilku teatrach. Jego życie przerwała tragiczna śmierć. Jak zginął Marek Sikora?

Więcej na temat znanych gwiazd sprzed przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

W 1976 roku TVP emitowała dziewięcioodcinkowy serial nagrany na podstawie powieści dla młodzieży Aleksandra Minkowskiego pod tym samym tytułem. Mowa o "Szaleństwie Majki Skowron", w którym w głównego bohatera, Ariela, wcielał się niejaki Marek Sikora. Początkujący aktor w krótkim czasie zyskał rzeszę fanek, dzięki czemu jego osobą było zainteresowanych wiele teatrów. Grywał w całej Polsce - związany był z teatrami w Warszawie, Poznaniu, Słupsku czy Łodzi. Niestety, karierę przerwała mu wczesna śmierć.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Marek Sikora - bożyszcze nastolatek, który ożenił się z Grażyną Wolszczak 

Marek Sikora urodził się w Busku-Zdroju w 1959 roku. Zmarł niedaleko rodzinnego miasta, mając zaledwie 37 lat. Prywatnie związany był z Grażyną Wolszczak

Nie nosiłam bluzek z odsłoniętymi ramionami, bo wstydziłam się kościstych rąk. Mój nos był przyczyną udręki - mówiła o sobie Grażyna Wolszczak w rozmowie z serwisem "Pomponik", nie dowierzając, że przystojny Sikora zakochał się właśnie w niej.

W 1989 roku para doczekała się syna. To właśnie z Filipem Sikorą aktorka występowała w show "Ameryka Express". Więcej zdjęć mężczyzny znajdziecie w naszej galerii.

ZOBACZ TEŻGrażyna Wolszczak z synem na wakacjach. Wzięto ich... za parę. "Zapytali Filipa, czy jestem jego żoną"

Cieszący się niesłabnącą popularnością i sympatią widzów Sikora stracił nagle pracę w Telewizji Polskiej. Z czasem pojawiły się kłopoty finansowe i razem z żoną i synem musiał wynieść się z dużego domu.

Dociekał, myślał, pytał, zachodził w głowę. Dlaczego?! Ten potężny cios wykończył go nerwowo" – mówiła artystka o utracie pracy przez męża w rozmowie z serwisem MSM Rozrywka.

W 1996 roku doznał udaru mózgu. Lekarze nie byli w stanie go uratować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.