Paszporty "Polityki". Ralph Kamiński zachwycił się Grażyną Torbicką na scenie. Jego słowa zdumiały dziennikarkę

Paszporty "Polityki" za 2021 rok zostały przyznane. W kategorii muzyka popularna nagrodę otrzymał Ralph Kamiński, dzięki czemu widzowie byli świadkami uroczej wymiany zdań artysty z prowadzącą galę Grażyną Torbicką.

Więcej o Paszportach "Polityki" przeczytasz na Gazeta.pl

Gala wręczenia Paszportów "Polityki" odbyła się w 18 stycznia 2022 roku, a nagrody zostały rozdane już po raz 29. Ten wieczór był wyjątkowy dla wokalisty Ralpha Kamińskiego, który przyznał, że otrzymanie Paszportu "Polityki" było jego marzeniem od dawna i tracił już nadzieję, że kiedykolwiek zostanie do niego nominowany. Podziękowania niezwykle poruszonego artysty skomentowała Grażyna Torbicka, nie szczędząc Kamińskiemu ciepłych słów. Okazało się, że zwycięzca w kategorii muzyka popularna jest fanem Torbickiej, co postanowił wyznać dziennikarce na wizji.

Zobacz wideo Torbicka prezentuje kreację na festiwal w Cannes

Paszporty "Polityki". Ralph Kamiński skomplementował Grażynę Torbicką

W swojej kategorii Kamiński pokonał dwoje pozostałych nominowanych, Pawła Szamburskiego oraz Ifi Ude. Odbierający Paszport "Polityki" artysta przyznał, że jest bardzo zestresowany i szczęśliwy, nie ukrywał również, że chce mu się płakać. W wystąpieniu podziękował najbliższym, przyjaciołom, fanom, a także menadżerom i wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Prowadząca galę Grażyna Torbicka doceniła Ralpha Kamińskiego i podkreśliła, że widać, iż twórczość artysty ma na niektórych fanów bardzo duży, czasem nawet terapeutyczny wpływ.

Wystarczy spojrzeć na wszelkie komentarze do utworów, które pan wykonuje, zwłaszcza teledysk "Tata" [żeby zobaczyć], jak dalece terapeutyczne jest to wszystko, co pan robi dla wielu, wielu pana fanów. W dodatku z bardzo różnych pokoleń. To jest wielka sztuka, dlatego bardzo serdeczne gratulujemy - powiedziała Torbicka.

Poruszony i zachwycony słowami Torbickiej Kamiński nie pozostał jej dłużny.

Ja tylko dodam od siebie - ja chyba śnię. Po prostu uwielbiam panią. Wygląda pani przepięknie - odpowiedział.

Trudno nie zgodzić się z wokalistą - Grażyna Torbicka podczas tegorocznej gali wyglądała obłędnie. Wystąpiła w obcisłej sukience do połowy łydki, którą dopełniał duży złoty naszyjnik oraz buty z wiązaniami. Dziennikarka prowadzi Paszporty "Polityki" niezmiennie od lat wspólnie z redaktorem naczelnym tygodnika, Jerzym Baczyńskim.

Oprócz Ralpha Kamińskiego podczas tegorocznych Paszportów wyróżnieni zostali:

  • film: Aleksandra Terpińska,
  • teatr: Dominik Strycharski,
  • literatura: Łukasz Barys,
  • sztuki wizualne: Jana Shostak, Mikołaj Sobczak,
  • muzyka poważna: Teoniki Rożynek,
  • kultura cyfrowa: Tomasz Konrad Ostafin,
  • kultura zdalna: Małgorzata Płysa i Mat Schulz, twórcy Unsound Festivalu.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.