Tilda Swinton jako... Bridget Jones? Nie tylko. Madonna miała zagrać w "Matriksie", a Pitt i Aniston w "Titanicu"

Choć największe kinowe hity zapamiętywane są dzięki kreacjom grających w nich aktorów, to ci nie zawsze jednak byli wymarzonymi odtwórcami ról według reżyserów. Przedstawiamy kilka przykładów, przez które losy wielu filmów - i gwiazd - mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Kultowe filmy niemal zawsze są połączone są z aktorami, którzy stworzyli w nich niezapomniane kreacje. Często jednak gwiazdy, które kojarzymy z daną produkcją, miały się w niej w ogóle nie pojawić. Kogo reżyserzy widzieli na pierwszym miejscu? Kto już-już przymierzał się do roli, z której teraz znamy kogoś zupełnie innego?

Zobacz wideo Zagraniczni aktorzy, którzy grają Polaków [RANKING]

Dagmara Kaźmierska, Arkadiusz ZgorzelskiOszustwa, sutenerstwo, korupcja. Na kryminalnej przeszłości zrobili kariery

John Travolta... Forrest Gump?

Dziś tytułowa rola w filmie "Forrest Gump" jest nierozłączna z Tomem Hanksem. Pierwotnie jednak miał się w nią wcielić kojarzony z przebojowymi rolami w "Grease" czy "Gorączce sobotniej nocy" John Travolta. Wygląda na to, że kultowa sentencja z produkcji idealnie oddaje odczucia twórców przy wyborze idealnego kandydata na odtwórcę Gumpa:

Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

John TravoltaJohn Travolta fot. Instagram @johntravolta

Więcej tajemnic "Tajemnicy Brokeback Mountain"

Brad Pitt i Leonardo DiCaprio pod jednym namiotem? Mało kto wie, że właśnie ci aktorzy otrzymali propozycję od twórców filmu "Tajemnica Brokeback Mountain". Para miała pojawić się w głównej roli odkrywających swoją seksualność mężczyzn w malowniczej miejscowości Brokeback. Aktorzy odmówili ze względu na zbyt odważne sceny męsko-męskiej miłości.

Leonardo DiCaprio, Brad PittLeonardo DiCaprio, Brad Pitt Instagram.com/MTVNews

Ciemność, widzę... Jana Englerta

Kiedy Juliusz Machulski pisał scenariusz do kultowej "Seksmisji", to w roli Maxa widział... Jana Englerta. Nie do końca wiadomo, co sprawiło, że aktor zmienił zdanie, ale kariera zarówno jego, jak i Jerzego Stuhra, który ostatecznie dostał rolę, potoczyłaby się z pewnością inaczej. 

Jan EnglertJan Englert KAPiF

Like a Trinity - czyli Madonna w "Matriksie"

Madonna w jednym z wywiadów wyznała, że dostała propozycję zagrania roli Trinity w "Matriksie". Myślicie, że film z udziałem królowej popu odniósłby taki sam sukces?

Odrzuciłam rolę w "Matriksie". Dasz wiarę? Byłam załamana. To jeden z najlepszych filmów wszech czasów! Choć niczego w życiu nie żałuję, to akurat w tym przypadku maleńka część mnie nie może się z tym pogodzić - powiedziała Madonna w 2021 roku.

MadonnaMadonna instagram.com@madonna

Poszukiwany, poszukiwana

Komedia "Poszukiwany, poszukiwana" kojarzy nam się dziś z brawurową rolą Wojciecha Pokory. Jednakże przed rozpoczęciem pracy na planie twórcy filmu spędzili dużo czasu na poszukiwaniach przede wszystkim właściwego odtwórcy roli przebranego za kobietę docenta. Pierwotnie miał się nim stać... Jacek Fedorowicz.

Jacek FederowiczJacek Federowicz fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl

Pamiętnik Britney

Film "Pamiętnik" kojarzy nam się z rolami Rachel McAdams i Ryana Goslinga. Mało kto jednak wie, że o rolę Allie, którą ostatecznie dostała McAdams, walczyła sama księżniczka popu - Britney Spears. Piosenkarka miała już wówczas za sobą główną rolę w produkcji "Crossroads. Dogonić marzenia", za którą dostała osiem nominacji i dwie nagrody Złotych Malin (z tą dla najgorszej aktorki włącznie). Więcej chyba mówić nie trzeba.

Britney SpearsBritney Spears fot. Instagram @britneyspears

Kiepski instynkt Michelle Pfeiffer 

Michelle Pfeiffer wielokrotnie przyznawała się w wywiadach, że odrzucała role w filmach, które okazały się kinowymi hitami. Aktorka dostała propozycję, aby zagrać w "Nagim Instynkcie", jednakże zbyt dużym problemem były dla niej sceny z nagością.

Nie chciałam się na to zgodzić ze względu na sceny z pokazywaniem nagości oraz sceny łóżkowe. Mój tata jeszcze wtedy żył, a ja jestem jednak trochę pruderyjna - przyznała aktorka.

Aktorka miała również zagrać m.in. w "Pretty Woman" czy "Milczeniu owiec". Tę drugą rolę odrzuciła, gdyż przeraził ją scenariusz. 

Michelle PfeifferMichelle Pfeiffer instagram.com@michellepfeifferofficial

Wiele twarzy Bridget Jones

Rola Bridget Jones jest dziś nierozłączna z kreacją Renee Zellweger. Zanim jednak aktorka dostała angaż w filmie, do odtwórczyni tytułowej bohaterki typowano m.in. Kate Winslet, Emily Watson, Toni Collette, a nawet... Tildę Swinton. Wyobrażacie sobie posągową Swinton w roli roztrzepanej mieszkanki Londynu?

'Bridget Jones's Baby'"Bridget Jones's Baby" Screen z youtube.com, kanał Movieclips Trailers

Titanic bez Dicaprio i Winslet

Trudno sobie wyobrazić kultowego już "Titanica" bez Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Reżyser filmu, James Cameron, pierwotnie zaś upodobał sobie, by w głównych bohaterów wcielili się Brad Pitt oraz Jennifer Aniston, którzy byli wówczas parą w życiu prywatnym. Myślicie, że dzięki temu udałoby im się stworzyć jeszcze większą chemię na ekranie niż Winslet i DiCaprio?

Jennifer Aniston, Brad PittJennifer Aniston, Brad Pitt screen YT

Grażyna Torbicka, Ralph Kamiński podczas Paszportów 'Polityki'Ralph Kamiński zachwycił się Torbicką na scenie. Jego słowa zdumiały dziennikarkę

Uważacie, że aktorzy z tej listy lepiej sprawdziliby się w którejś z wymienionych ról?

Więcej o: