Asystentka wiceministra zwolniona za... głęboki dekolt. Na tym nie koniec. Wybuchła afera i poleciała też głowa urzędnika

Christina Tyshkun, asystentka wiceministra edukacji Ukrainy Ihora Harbaruka została zwolniona za to, jaki strój wybrała na oficjalne służbowe spotkanie.

Więcej informacji na temat polityki na stronie głównej Gazeta.pl

Jedno zdjęcie spowodowało, że pracę straciły dwie osoby -  wiceminister edukacji Ukrainy Ihor Harbaruk i jego asystentka. Poruszenie wywołał strój kobiety. 

Zobacz wideo Kinga Rusin nosi kostium sprzed 13 lat, Doda sukienkę z liceum. Ale "królowa recyklingu" i tak jest tylko jedna

Zwolnili asystentkę wiceministra za odważny dekolt 

24 grudnia wiceminister edukacji Ukrainy Ihor Harbaruk przyjechał do Lwowa, by sprawdzić, jak działają ośrodki szkoleniowe i praktyki w szkołach zawodowych oraz spotkać się z tamtejszymi politykami. Nie był jednak sam. Podczas służbowego wyjazdu towarzyszyła mu asystentka Christina Tyshkun, która jest magistrem prawa, absolwentką Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Kobieta zapozowała nawet do wspólnego zdjęcia, które zrobiono politykom podczas spotkania. To właśnie fotografia rozpętała burzę, przez którą pracę stracili zarówno wiceminister jak i jego podwładna. 

Na zdjęciu widać bowiem, że Tyshkun podczas spotkania miała na sobie czarną sukienkę z odważnym dekoltem. Zdecydowała się też na mocny makijaż, podkreśliła usta czerwoną szminką. Uwagę zwraca też duży krzyż, który zawiesiła na szyi. Taka stylizacja podzieliła internautów. Pojawiło się wiele głosów, że prawniczka ubrała się niestosownie do okazji. 27-latka straciła pracę. Skomentowała też wybór kreacji. 

Myślałam, że każdy ubiera się tak, jak lubi i jak mu wygodnie - napisała w sieci

Po aferze kobieta musiała zablokować media społecznościowe. Złośliwi zaczęli wytykać jej, że na Instagramie publikowała wcześniej zdjęcia w bieliźnie. Kadry krążą po sieci. 

Znaleźli się jednak i tacy, którzy bronili Tyshkun. Wielu internautów podkreślało, że nikt nie ma prawa zwolnić kobiety ze względu na to, jak ta się prezentuje. Niektórzy zwracali też uwagę na stroje polityków, którzy pojawili się na zdjęciu. 

Jeśli już mamy czepiać się mody, to jeden z mężczyzn ma za ciasną marynarkę. Też nie wypada
Panowie powinni rozpiąć marynarki. Ale tylko kobiecie zarzuca się, że ubrała się niestosownie
A czy ktoś zauważył, że jeden z mężczyzn ma zdekompletowany garnitur?

Wiceminister podał się do dymisji

Zdjęcie, na którym Christina Tyshkun pozuje w czarnej kreacji, wywołało takie kontrowersje wśród prawicowych Ukraińców, że Ihor Harbaruk podał się do dymisji. Posłanka rządzącej partii Sługa Narodu Julia Hryszyna poinformowała, że rząd przyjął jego dymisję.

Warto dodać, że na oficjalnej stronie lwowskiego urzędu pojawiło się zdjęcie bez Christiny Tyshkun. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.