Zdanowicz wróciła do Polsatu, a Pajączkowska zaczynała w TVN-ie. Wielu znanych dziennikarzy zdecydowało się na zmianę stacji

Przypominamy transfery gwiazd polskiego dziennikarstwa. Ich odejścia ze stacji były szeroko komentowane w mediach.

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Niedawno ze stacją TVN24 niespodziewanie pożegnała Katarzyna Zdanowicz. Jak podają Wirtualnemedia.pl, dziennikarka niebawem rozpocznie pracę w Polsacie. Co ciekawe, Zdanowicz w latach 2008-2012 była już związana z wymienioną stacją, pracowała między innymi jako producentka "Wydarzeń". W ostatnich latach sporo dziennikarzy zdecydowało się na ten odważny krok i zmieniło pracodawcę. Pamiętacie te transfery?

Zobacz wideo Kapitulacja ws. TVN24? Śmiszek: W państwie PiS nic nie dzieje się przez przypadek

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko, Mecz TVP - TVNPiotr Kraśko, Mecz TVP - TVN Kapif

Dziennikarz i prezenter przez 25 lat związany był z Telewizją Polską. Na początku 2016 roku jego przygoda z TVP dobiegła końca. Kraśko został przyjęty przez konkurencję - w TVN-ie zadebiutował jako współprowadzący "Dzień dobry TVN", a od 2020 roku prowadzi "Fakty" w TVN i "Fakty po Faktach" w TVN24 i TVN24 BiS.

Jolanta Pieńkowska

Jolanta Pieńkowska i jej grzywkaJolanta Pieńkowska i jej grzywka Fot. PAT

Mało kto pamięta, że niegdysiejsza gwiazda "Dzień dobry TVN" popularność zyskała dzięki prowadzeniu głównego wydania "Wiadomości" w TVP. Do konkurencji Pieńkowska przeszła w 2006 roku, a od 2020 roku jest jedną z prowadzących programu "Fakty po południu" w TVN24.

Michał Olszański

Michał Olszański, Ramówka jesienna TVP 2014Michał Olszański, Ramówka jesienna TVP 2014 KAPiF

Dziennikarz przez lata prowadził popularny "Magazyn Ekspresu Reporterów". W maju 2021 roku Olszański pożegnał się z Telewizją Polską, a o kulisach tego rozstania spekulowano długo i głośno. Obecnie stawia na karierę radiową - pracuje w nowo powstałym Radiu 357. Wraz z Joanną Górską prowadzi również cykl "Kocham. Przepraszam. Dziękuję" w TV4.

Karolina Pajączkowska

Karolina Pajączkowska marzy o roli w filmieKarolina Pajączkowska marzy o roli w filmie Screen Instagram: @karolina_pajaczkowska

Obecna gwiazda TVP Info karierę zaczynała w konkurencyjnej stacji. Od 2016 roku występowała na antenie TVN24 BiS, gdzie prowadziła program "Debata młodych". Karolina Pajączkowska była także jedną z prowadzących anglojęzycznego serwisu informacyjnego. 

Beata Tadla

Beata TadlaBeata Tadla WBF

Kariera Beaty Tadli jest imponująca - dziennikarka pracowała przy realizacji najważniejszych serwisów informacyjnych w Polsce. Od 2004 roku była związana ze stacją TVN Style, by w 2005 roku zacząć współpracę z redakcją TVN24. Następnie przeszła do Telewizji Polskiej, gdzie od 2012 do 2016 roku była gospodynią głównego wydania "Wiadomości", skąd odeszła po roszadach na kierowniczych stanowiskach TVP. Teraz spełnia się w roli prowadzącej programu "Onet Rano", a także audycji na antenie Radia Zet.

Więcej o: