Donatan dodał swoje trzy grosze na temat Afganistanu i uderzył w celebrytów. Fani piszą o żenadzie

Donatan dodał wpis nawiązujący do tego, co się dzieje w Afganistanie. Nie skomentował sytuacji w kraju, lecz skupił się na polskich celebrytach, którzy wypowiadają się na tematy polityczne, choć nie mają na ten temat większego pojęcia. Jego post został skrytykowany.

Od kilku dni w Afganistanie władzę sprawują talibowie. Opanowali większość terytorium kraju, zajęli Kabul oraz pałac prezydencki w stolicy. Sytuacja w Afganistanie wywołuje poruszenie na całym świecie, a głos zabierają nie tylko politycy i eksperci posiadający odpowiednie wykształcenie i wiedzę. Sytuację komentują także gwiazdy. Niektórzy nie ograniczają się tylko do okazywania wsparcia w serwisach społecznościowych i możemy posłuchać ich w ogólnopolskich mediach.

Lewandowska, Rusin Co stanie się z afgańskimi kobietami? "Zmuszanie do ślubu to niewolnictwo"

Zobacz wideo Nowe rządy w Afganistanie

Donatan o sytuacji w Afganistanie

Tomasz Karolak we wtorek w programie "Onet Rano" wystąpił w roli "eksperta". Dlaczego? Bo aktor... w 2008 roku zwiedzał ten kraj jako turysta. Nie dość, że pomylił fakty, to jeszcze to, co widział na ulicach (m.in. kamieniowanie transwestyty), potraktował jako atrakcję i robił zdjęcia, które chce pokazać fanom. Dołączył do niego Marcin Najman, który skrytykował działania prezydenta USA, Joe Bidena. On na szczęście ograniczył się tylko do YouTube'a, gdzie opublikował nagranie. Były zawodnik MMA odleciał i zapędził się ze swoimi przemyśleniami, np. porównując Afganistan do Polski. Nie możemy też zapomnieć o tym, co zrobiła Joanna Moro, która wrzuciła zdjęcie w bikini i przy okazji dodała hasztag #afganistan.

Tomasz Karolak, Marcin Najman Nowi "eksperci" od sytuacji w Afganistanie: Karolak i Najman

Zachowanie "ekspertów" ze świata show-biznesu ocenił Donatan. Producent muzyczny zrobił to jednak w sposób uszczypliwy i okazał swoją ignorancję. Dramat w Afganistanie potraktował jako kolejną szansę do wbicia szpili kolegom z branży, przy okazji drwiąc i mocno umniejszając tragedię mieszkańców kraju.

Uważam, że tak jak wszyscy, ja również powinienem wypowiedzieć się o Afganistanie ponieważ: 1) Nigdy tam nie byłem 2) Nie mam pojęcia o polityce i geopolityce 3) Nie znam i nie rozumiem kultury islamu 4) Uważam, że Amerykanie są zawsze wojownikami o dobro i sprawiedliwość jak na filmach 5) Potrzebuję pokazać empatię i dobro serca bo to zawsze +10 do wizerunku - zaczął wpis.

Talibowie wkroczyli do KabuluTalibowie wkroczyli do Kabulu East News

Następnie nawiązał do zdjęcia, które dodał. Pozuje na nim w szatach przeznaczonych dla mężczyzn wyznających islam, a w rękach trzyma węża. Tu naprawdę popłynął i okazał brak szacunku dla tego, co się dzieje na świecie.

PS. Wąż był jadowity.... Niestety, powiedzieli mi o tym po zdjęciu. PS. 2. Nie wiem, czy zdjęcie było robione w Afganistanie, bo jechaliśmy długo na południe aż za Rzeszów - zakpił.

Wielu z jego obserwatorów uznało, że sytuacja Afgańczyków nie powinna być pretekstem do wyśmiania osób z show-biznesu:

To błąd, Witoldzie [prawdziwe imię Donatana - przyp. red.]. Są pewne sprawy, z których nie wolno drwić. Po prostu nie wolno. Ci ludzie będą płonąć, będą dekapitowani i poddawani wymyślnym torturom. Nie wolno okazywać komukolwiek tak daleko idącej pogardy.
Są rzeczy, z których śmieszkowanie jest żenujące.
Nie widzę niczego fajnego w podbijaniu sobie wyświetleń sytuacją w Afganistanie, to naprawdę nie jest śmieszne - zwracają uwagę producentowi muzycznemu.

Talibowie wkroczyli do KabuluTalibowie wkroczyli do Kabulu East News

Nie od dziś wiadomo, że Donatan kreuje siebie na jedną z bardziej kontrowersyjnych osób w polskim show-biznesie. Przede wszystkim nie krępuje się ze swoimi seksistowskimi opiniami i wielu nie zapomni tego, jak potraktował Edytę Górniak na festiwalu w Opolu trzy lata temu. Złapał ją za pośladek, za co został spoliczkowany. Kpił też z osób, które bały się podróżować w czasach pandemii, o czym przeczytacie TUTAJ.

Cleo Cleo zmieniła fryzurę. Loki w stylu dawnego Hollywood zrobiły wrażenie na Dodzie

Gwiazdy okazują swoje wsparcie Afgańczykom

Na szczęście, obok sławnych "ekspertów", są także takie osoby, które wypowiadają się na temat sytuacji w Afganistanie po uprzednim nabyciu odpowiedniej wiedzy. Do tego grona należą m.in. Martyna Wojciechowska, która zwróciła uwagę na tragiczną sytuację mieszkańców pozostawionych samym sobie, oraz Kinga Rusin, która zaatakowała polski rząd

Więcej o: