Najlepiej zarabiający artyści w 2020 roku. Taylor Swift, Post Malone, wiadomo. A na miejscu trzecim? Spore zaskoczenie

Magazyn "Billboard" opublikował listę najlepiej zarabiających artystów w minionym roku. Zobaczcie, kto znalazł się w jej pierwszej dziesiątce.

Na opublikowanej właśnie przez "Billboard" liście "Money Makers" niestety nie ma Maty. Po raz pierwszy od lat koncerty nie miały aż tak dużego wpływu na pierwszą pozycję w zestawieniu (te ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19 były przez dłuższy czas zawieszone). Niektórym jednak pomogły trafić na listę. 

Zobacz wideo "Miss Americana" - dokument o Taylor Swift

1. Taylor Swift - 23,8 milionów dolarów

Gwiazda w minionym roku wydała aż dwa albumy - "Folklore" oraz "Evermore". Jak donosi "Billboard", tegoroczne zarobki artystki w całości pochodzą ze sprzedaży płyt, streamingu oraz publishingu. Co ciekawe, w 2019 roku Swift nie znalazła się w zestawieniu.

 

2. Post Malone - 23,2 milionów dolarów

Post Malone to jeden z nielicznych artystów, który był w trasie tuż przed wybuchem pandemii. Jego koncert w Denver, który odbył się 12 marca, był jednym z ostatnich wielkich widowisk przed lockdownem. Ponad połowa z zarobków artysty pochodzi właśnie z koncertów, które zdążył zagrać.

 

3. Celine Dion - 17,5 miliona dolarów

Miejsce trzecie może być lekkim zaskoczeniem. Jednak zarobki Celine Dion również zdominowane zostały przez koncerty, które zdążyła zagrać na początku roku. Aż 17 milionów dolarów pochodzi z jej trasy koncertowej "Courage", a pozostałe 500 tys. ze sprzedaż płyt i streamingu.

 

4. Eagles - 16,3 milionów dolarów

Eagles w 2020 roku zagrało 10 koncertów, dzięki którym zainkasowali 11.4 miliona zysku. Reszta ich zarobków pochodzi ze sprzedaży płyt, streamingu i publishingu. 

 

5. Billie Eilish - 14.7 milionów dolarów 

Eilish zagrała tylko trzy koncerty przed pandemią, dzięki którym zarobiła ponad milion dolarów. Większość z jej wpływów pochodzi jednak ze streamingu, publishingu i sprzedaży. 

 

6. Drake - 14.2 milionów dolarów

Drake to istny król serwisów streamingowych. Raper zarobił na nich ponad 11 milionów dolarów.

 

7. Queen - 13.2 milionów dolarów

Na liście znalazł się tak ze zespół Queen. Jak się nie trudno domyślić, 13.2 milionów dolarów dochodu to suma ze sprzedaży płyt, streamingu i publishingu. 

 

8. The Beatles - 12.9 milionów dolarów

Zespół zarobił najwięcej na sprzedaży płyt fizycznych. 

 

9.  YoungBoy Never Broke Again - 11.9 milionów dolarów

To debiut rapera na liście najlepiej zarabiających magazynu "Billboard". YoungBoy dorobił się fortuny na streamingu, skąd pochodzi aż 10 milionów dolarów jego zarobków.

 

10. Lil Baby - 11.7 milionów dolarów

Lil Baby również może podziękować wszystkim, którzy odsłuchiwali jego piosenki. Raper zarobił na serwisach streamingowych ponad 10 milionów dolarów. 

 
Więcej o: