Najlepiej zarabiający artyści w 2020 roku. Taylor Swift, Post Malone, wiadomo. A na miejscu trzecim? Spore zaskoczenie

Magazyn "Billboard" opublikował listę najlepiej zarabiających artystów w minionym roku. Zobaczcie, kto znalazł się w jej pierwszej dziesiątce.

Na opublikowanej właśnie przez "Billboard" liście "Money Makers" niestety nie ma Maty. Po raz pierwszy od lat koncerty nie miały aż tak dużego wpływu na pierwszą pozycję w zestawieniu (te ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19 były przez dłuższy czas zawieszone). Niektórym jednak pomogły trafić na listę. 

Zobacz wideo "Miss Americana" - dokument o Taylor Swift

Tommy DorfmanTommy Dorfman z Tommy Dorfman z serialu "Trzynaście powodów" wyznaje: Jestem transpłciową kobietą"Trzynaście powodów" wyznaje: Jestem kobietą

1. Taylor Swift - 23,8 milionów dolarów

Gwiazda w minionym roku wydała aż dwa albumy - "Folklore" oraz "Evermore". Jak donosi "Billboard", tegoroczne zarobki artystki w całości pochodzą ze sprzedaży płyt, streamingu oraz publishingu. Co ciekawe, w 2019 roku Swift nie znalazła się w zestawieniu.

 

2. Post Malone - 23,2 milionów dolarów

Post Malone to jeden z nielicznych artystów, który był w trasie tuż przed wybuchem pandemii. Jego koncert w Denver, który odbył się 12 marca, był jednym z ostatnich wielkich widowisk przed lockdownem. Ponad połowa z zarobków artysty pochodzi właśnie z koncertów, które zdążył zagrać.

 

3. Celine Dion - 17,5 miliona dolarów

Miejsce trzecie może być lekkim zaskoczeniem. Jednak zarobki Celine Dion również zdominowane zostały przez koncerty, które zdążyła zagrać na początku roku. Aż 17 milionów dolarów pochodzi z jej trasy koncertowej "Courage", a pozostałe 500 tys. ze sprzedaż płyt i streamingu.

 

4. Eagles - 16,3 milionów dolarów

Eagles w 2020 roku zagrało 10 koncertów, dzięki którym zainkasowali 11.4 miliona zysku. Reszta ich zarobków pochodzi ze sprzedaży płyt, streamingu i publishingu. 

 

5. Billie Eilish - 14.7 milionów dolarów 

Eilish zagrała tylko trzy koncerty przed pandemią, dzięki którym zarobiła ponad milion dolarów. Większość z jej wpływów pochodzi jednak ze streamingu, publishingu i sprzedaży. 

 

6. Drake - 14.2 milionów dolarów

Drake to istny król serwisów streamingowych. Raper zarobił na nich ponad 11 milionów dolarów.

 

7. Queen - 13.2 milionów dolarów

Na liście znalazł się tak ze zespół Queen. Jak się nie trudno domyślić, 13.2 milionów dolarów dochodu to suma ze sprzedaży płyt, streamingu i publishingu. 

 

8. The Beatles - 12.9 milionów dolarów

Zespół zarobił najwięcej na sprzedaży płyt fizycznych. 

 

9.  YoungBoy Never Broke Again - 11.9 milionów dolarów

To debiut rapera na liście najlepiej zarabiających magazynu "Billboard". YoungBoy dorobił się fortuny na streamingu, skąd pochodzi aż 10 milionów dolarów jego zarobków.

 

Dolly PartonParton po 43 latach odtworzyła swoją okładkę "Playboya". To prezent dla męża

10. Lil Baby - 11.7 milionów dolarów

Lil Baby również może podziękować wszystkim, którzy odsłuchiwali jego piosenki. Raper zarobił na serwisach streamingowych ponad 10 milionów dolarów. 

 
Więcej o: