Najbogatsze polskie rodziny. Ranking otwierają Kulczykowie. Kto zajmuje kolejne miejsca?

Rodzina Kulczyków często gości na pierwszych stronach gazet. Są jednymi z najbogatszych, a zebrany przez nich majątek robi wrażenie. Jednak jest jeszcze kilka innych rodzin, które mogą poszczycić się majątkiem liczonym w miliardach złotych.

Tygodnik "Wprost" opublikował ranking najbogatszych rodzin w naszym kraju. Ranking otwierają Kulczykowie, którzy od pokoleń zajmują się biznesem. Na czym dorobili się swoich pieniędzy biznesmeni z pierwszej dziesiątki?

Zobacz wideo Gdzie byłaby Joanna Przetakiewicz, gdyby nie związek z Janem Kulczykiem? "To była wielka miłość"

Marcela Leszczak, Misiek Koterski z synemLeszczak jest gotowa na nowy związek? Jasno odpowiada i wspomina Koterskiego

Kulczykowie na czele rankingu najbogatszych rodzin w Polsce

Sebastian i Dominika Kulczykowie wraz z matką Grażyną Kulczyk otwierają przygotowany przez tygodnik "Wprost" ranking najbardziej majętnych rodzin w naszym kraju. Ich majątek jest szacowany na łączną sumę 17,1 mld zł. Zdaniem tygodnika rodzina wiele zawdzięcza Janowi Kulczykowi, który sporo "inwestował w poszukiwania ropy, gazu, rud żelaza, miedzi i złota praktycznie na całym świecie: od Azji, poprzez Afrykę i Amerykę Południową". Po śmierci biznesmena w 2015 roku, majątek przejęły jego dzieci, czyli Sebastian i Dominika, którzy są już czwartym pokoleniem biznesowym w rodzinie. Jan Kulczyk mawiał, że pierwszy milion dostał od ojca, który handlował w Bydgoszczy wełną i grzybami.

Najbogatsze rodziny w Polsce - ranking

Tuż za Kulczykami z majątkiem o wartości szacowanej na 13,7 mld zł znajdują się Tomasz i Wojciech Biernaccy - przedsiębiorcy i założyciele sieci sklepów Dino. Rodzina bardzo strzeże swojej prywatności i niechętnie występuje w mediach.

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Zygmunt Solorz-Żak wraz z dziećmi Tobiasem, Piotrem i Aleksandrą. Majątek rodziny wyceniono około 13,6 mld zł. Założyciel Polsatu jest akcjonariuszem Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin. 

W pierwszej dziesiątce rankingu tygodnika nie brakuje rodzin, które mogą się poszczycić majątkiem powyżej miliarda złotych. Kolejne miejsca rankingu zajmują:

4. miejsce:  Zbigniew Juroszek z synem Mateuszem - 5 mld zł, zajmują się importem tkanin i działalnością bukmacherską;

5. miejsce: Zbigniew Jakubas z córką Joanną - 3,9 mld zł, zaczynali od butików, teraz inwestują na giełdzie;

6. miejsce: Aleksander Ćwik z synami: Grzegorzem, Sebastianem, Marcinem – 3,84 mld zł, są właścicielami sieci  salonów meblowych Agata Meble;

7. miejsce: Tomasz Gudzowaty z matką Grażyną oraz żoną Melody Gudzowaty i dziećmi: Harą Sophią, Alexandrem, Audrey Leą i Alaią Bellą - 3,2 mld zł, majątek wypracowany głównie na handlu gazem

8. miejsce: Bracia: Grzegorz, Piotr i Radosław Gugałowie - 3,1 mld zł, zajmują się branżą meblarską podobnie jak rodzina Ćwików;

9. miejsce: Andrzej Furman z synami: Jackiem, Wojciechem i Tomaszem - 2,63 mld zł, zajmują się produkcją leków i suplementów diety, są założycielami firmy Aflofarm.

Natalia KukulskaKukulska obcięła włosy. Gwiazda typuje opinie fanów. Zgadła?

10. miejsce:  Leszek Gierszewski z dziećmi: Jakubem i Karoliną - 2,6 mld zł, rodzina zajmuje się produkcją okien. Gierszewski jest prezesem i założycielem firmy Drutex.

Więcej o: