Znany polski muzyk obraził się na fanów. W wulgarny sposób pyta, po co go obserwują, skoro kupili tak mało egzemplarzy jego płyty

Tomasz "Lipa" Lipnicki w marcu wydał solową płytę. Sprzedaż albumu okazała się jednak niesatysfakcjonująca, o czym muzyk poinformował na Facebooku. To nie był jednak koniec wpisu, Lipnicki podzielił się też głębszą refleksją na temat swoich fanów.

Jeden ze znanych polskich wokalistów Tomasz "Lipa" Lipnicki zamieścił w mediach społecznościowych post, w którym wyraził swój żal wobec fanów. Problem stanowiła liczba zakupionych płyt w stosunku do liczby obserwujących go na Facebooku ludzi.

Zobacz wideo Kajra w „Tańcu z Gwiazdami". Chce wystąpić w parze z kobietą!

Tomasz Lipnicki ma żal do fanów. Kupili za mało egzemplarzy jego płyty

Tomasz Lipnicki w jednym z postów zwrócił się do swoich obserwatorów z nurtującą go sprawą. Muzyk w marcu tego roku wydał płytę solową, która ze względu na niszowość, zgodnie z jego przypuszczeniami nie osiągnęła wielkiej popularności na rynku. Wokalista nie spodziewał się jednak, że zainteresowanie jego twórczością będzie aż tak małe, bowiem sprzedała się mniej niż połowa wyprodukowanych albumów. 

Może nie powinienem, ale czuje gorycz, którą muszę wylać. Jak wiecie wydałem w marcu płytę solową "Dźwięki słowa". Znając swoje miejsce oraz pozycję na rynku postanowiliśmy z wydawcą wyprodukować 3000 egzemplarzy, by sprzedaż pokryła produkcję. Nie zarobiła, bo produkt niszowy, ale by choć zwróciła koszty poniesione, głównie studia i reżysera... sprzedało się 1141 egzemplarzy. Kłaniam się wam do samej ziemi. Stronę obserwuje ponad 13 tys. ludzi. Zachodzi pytanie…po ch*j?  - napisał.

To właśnie w związku z liczbą 13 tys. obserwujących jego fanpage na Facebooku artysta zakładał, że wszystkie egzemplarze solowego albumu, bądź ich przeważająca większość, zostaną kupione. 

W komentarzach rozgorzała dyskusja na temat postu artysty. Część z internautów przyznała, że rozumie jego frustracje, inni natomiast byli nieco zniesmaczeni. 

Trochę poczułam się nieswojo. Rozumiem twój żal, ale fani to nie kupione płyty. To ludzie, którzy cię wspierają, uczestniczą w koncertach, nie darmowych, zbierają kasę i robią zrzutki.
Strasznie mi przykro. Trochę nie wiem co napisać, kupiłam i płytę i książkę. Czekam na koncert we Wrocławiu. Rozumiem gorycz - pisali internauci.

Kim jest Tomasz "Lipa" Lipnicki?

Tomasz Lipnicki na rynku muzycznym działa od lat 80. Związany był między innymi z zespołami She oraz Skawalker. Wraz z gitarzystą Jerzym Rutkowskim oraz perkusistą Pawłem Herbaschem założył także  Illusion.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.