Johnny Solinger nie żyje. Wokalista zespołu Skid Row miał zaledwie 55 lat

Johnny Solinger, wokalista amerykańskiego zespołu rockowego Skid Row, zmarł w wieku 55 lat - poinformowali muzycy grupy.

Nie żyje Johnny Solinger, wokalista słynnego zespołu Skid Row. Kilka tygodni temu muzyk ujawnił, że ma problemy ze zdrowiem. Zdiagnozowano u niego niewydolność wątroby. Artysta miał zaledwie 55 lat.

Zobacz wideo Muzyka, która łączy pokolenia. Krawczyka, Kozidrak czy Rodowicz uwielbiają i starsi, i młodsi

Tomasz Wiater (Tygodnik 'NIE')Nie żyje Tomasz Wiater, rysownik związany z tygodnikiem "NIE". Miał 52 lata

Johnny Solinger nie żyje

Johnny Solinger był wokalistą grupy Skid Row. Pisał także teksty i komponował muzykę. O śmierci artysty poinformowali członkowie zespołu za pośrednictwem Instagrama.

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego brata Johnny'ego Solingera. Nasze myśli pozostają z jego rodziną, przyjaciółmi i fanami - napisali koledzy muzyka.
 

Kilka tygodni wcześniej Solinger ujawnił w mediach społecznościowych, że zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Z ciężkim sercem muszę wszystkich poinformować o tym, co dzieje się ze mną i z moim zdrowiem. Byłem hospitalizowany przez ostatni miesiąc. Zdiagnozowano u mnie niewydolność wątroby - wyznał muzyk przed kilkoma tygodniami.

Przy okazji prosił fanów o pomoc w opłaceniu rachunków za szpital i opiekę medyczną. Zorganizował też zbiórkę pieniędzy na ten cel, gdyż, jak wielu artystów (i nie tylko artystów) w Stanach, nie miał opłaconego ubezpieczenia zdrowotnego:

Straciłem dużo sił i będę też potrzebował fizjoterapii. W tej chwili zastanawiam się nad zorganizowaniem pewnego rodzaju zbiórki pieniędzy, aby pomóc w opłaceniu rachunków medycznych i opiece paliatywnej, której będę potrzebować w nadchodzących miesiącach - pisał Solinger.

Marcin KrólAktor Marcin Król zginął na budowie - został przygnieciony. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Johnny Solinger został wokalistą Skid Row w 1999 roku, zastępując Sebastiana Bacha. Nagrał z zespołem dwie płyty: "Thickskin" (2003) i "Revolutions Per Minute" (2006). Nie podano jednak oficjalnej przyczyny śmierci artysty.

 
Więcej o: