Zbigniew Paweł Nikodemski nie żyje. Zakładał zespół Rezerwat, współtworzył przebój "Zaopiekuj się mną"

Zespół rockowy Rezerwat poinformował, że zmarł jeden ze współzałożycieli grupy i klawiszowiec - Zbigniew Paweł Nikodemski.

Zbigniew Paweł Nikodemski był współzałożycielem i klawiszowcem popularnej w latach 80. i 90. grupy rockowej Rezerwat. Muzyk miał 67 lat.

Zobacz wideo

Ed SheeranCórka Eda Sheerana źle reaguje na jego piosenki. "Po prostu płacze"

Zbigniew Paweł Nikodemski nie żyje

Zbigniew Paweł Nikodemski był współzałożycielem grupy Rezerwat, gdzie pełnił funkcję klawiszowca. Był współautorem jednego z największych przebojów grupy pt. "Zaopiekuj się mną". Ponadto Nikodemski skomponował utwór "Serce dla...", "Czarownica" oraz "Nieprzytomnie słodka noc", którego współkompozytorem był Andrzej Adamiak.

Muzycy zespołu podali w mediach społecznościowych informację o śmierci Nikodemskiego i pożegnali przyjaciela.

Dzisiaj w godzinach porannych odszedł od nas Zbigniew Paweł Nikodemski, wspaniały muzyk, kompozytor i przyjaciel. Spoczywaj w spokoju - można przeczytać na stronie grupy.
Żegnamy Cię Pawle w wielkim żalu - dodał Wiktor Daraszkiewicz, gitarzysta Rezerwatu.

Nikodemski przed śmiercią przebywał w szpitalu. Miał 67 lat.

Zbigniew Nikodemski występował również z rockowo-bluesowym zespołem KG Band, a od 2020 roku po śmierci Adamiaka przygotowywał się do reaktywacji Rezerwatu.

W październiku ubiegłego roku Wiktor Daraszkiewicz, gitarzysta i kompozytor Rezerwatu zapowiedział powrót zespołu w "oryginalnym składzie". Głównym wokalistą grupy został Zbigniew Bieniak mający za sobą krótki epizod w zespole. Rolę gitarzysty basowego przejął Dariusz Kacprzak. Również Nikodemski miał dołączyć do tego składu.

Przypomnijmy, że grupa Rezerwat powstała w 1982 roku w Łodzi i była jednym z najpopularniejszych w Polsce zespołów w latach 80. i 90. Rezerwat ma na swoim koncie blisko milion sprzedanych płyt.

Piotr Fronczewski i Popek w piosence 'King Bruce Lee'Fronczewski i Popek wydali wspólną piosenkę. Franek Kimono powrócił do śpiewania

Debiutancki album "Rezerwat" został wydany w 1984 roku i zdobył miano kultowego. Utwory, takie jak m.in. "Obserwator", "Zaopiekuj się mną'', "Parasolki" czy "Kocha ciebie niebo" zyskały status przebojów.

 
Więcej o: