Tłum fanów na świeckim pogrzebie Bronisława Cieślaka. Aktora żegnali politycy i rodzina. "Tata zarażał miłością do kina"

10 maja odbył się pogrzeb Bronisława Cieślaka. Zmarły 2 maja aktor od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Na jego ostatnim pożegnaniu pojawili się najbliżsi, wierni fani oraz politycy Lewicy.

Uroczystość pożegnalna Bronisława Cieślaka odbyła się w Krakowie. Urna z prochami aktora została złożona na Cmentarzu Podgórskim w dawnej stolicy Polski. Ceremonia miała charakter świecki, a przed korowodem żałobników niesiono prywatne zdjęcie zmarłego przepasane czarną wstążką. Na ostatnim pożegnaniu oprócz członków rodziny pojawili się również politycy lewicy. Cieślak był bowiem posłem z ramienia SLD i kiedyś pełnił funkcję rzecznika prasowego partii. 

Bronisław CieślakBronisław Cieślak nie żyje. Zmarł po długiej walce z chorobą w wieku 77 lat

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

W ostatniej drodze odznaczonego pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski aktora towarzyszyli mu między innymi: Jerzy Wenderlich, Katarzyna Piekarska, Adrian Zandberg i Maciej Gdula. 

Pogrzeb Bronisława CieślakaPogrzeb Bronisława Cieślaka East News

Na pogrzebie odczytano list córki Bronisława, Katarzyny. Kobieta wspomniała w nim o wielkiej pasji do kina, którą zaraził ją ojciec. 

Od najmłodszych lat zarażał mnie miłością do kina […] Miłość do kina pozostanie ze mną na resztę życia […] To po nim odziedziczyłam, miłość do wygrzewania się w letnim słońcu, […] poranne pływanie w zimnym jeziorze i szukanie rozgwiazd w ciepłym morzu […] Dwa tygodnie przed śmiercią spędziłam z nim wieczór na oglądaniu albumów […] Ten wieczór zostanie ze mną na zawsze.

Pogrzeb Bronisława CieślakaPogrzeb Bronisława Cieślaka East News

Głos zabrał także mistrz ceremonii. Powiedział kilka słów o okolicznościach śmierci aktora.

Odszedł nad ranem w domu, otoczony rodziną. Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca. W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę.

Pogrzeb Bronisława CieślakaPogrzeb Bronisława Cieślaka East News

Więcej zdjęć z uroczystości pożegnalnej Bronisława Cieślaka znajdziecie w naszej galerii. 

Zobacz wideo Aktorzy po tych rolach przechodzili dramaty w życiu prywatnym!