Bronisław Cieślak nie żyje. Zmarł po długiej walce z chorobą w wieku 77 lat

Bronisław Cieślak zmarł. Aktor zasłynął rolą porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się".

O śmierci Bronisława Cieślaka poinformował m.in. serwis TVN24. Aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej chorobie. Od 2018 roku walczył z rakiem prostaty. Przeszedł operację, radio- i chemioterapię.

Nieprzyjemna to była wiadomość. Ale jak słyszę, że niektórzy tracą rozum ze strachu, że zachowują się irracjonalnie, że postanawiają nie leczyć się skoro taka wola boska, to ja w takiej histerii nie jestem - mówił aktor o swojej chorobie.

Przeczytaj więcej: Bronisław Cieślak wyznał po raz pierwszy, że walczy z nowotworem prostaty. Rok temu przeszedł operację

Zobacz wideo Pamiętacie jak porucznik Borewicz idzie na wódkę? Bronisław Cieślak odgrywa tę scenę po 40 latach

Zobacz także: Anna Cieślak może liczyć na wsparcie wujka. Bronisław Cieślak cieszy się, że związała się z Miszczakiem. "To prawy człowiek"

Bronisław Cieślak robił karierę od lat 70.

Aktor wcielał się w porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się", który był emitowany w latach 1975-1989. Grał także Bronisława Malanowskiego, właściciela detektywistycznej agencji "Malanowski i Partnerzy" w serialu, który miał taki sam tytuł.

Zadebiutował jednak w serialu "Znaki szczególne", pracował również jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robił także karierę polityczną. Od 1971 do 1990 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W późniejszych latach należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a potem w 2001 roku pełnił funkcję rzecznika klubu SLD. W 2005 i 2007 roku znów kandydował w wyborach parlamentarnych, ale nie zdobył mandatu. 

Przeczytaj także: Poseł na Sejm i pasjonatka motoryzacji. Co robili później bohaterowie kultowego serialu kryminalnego "07 zgłoś się"?

Więcej o:
Copyright © Agora SA