Serial "Esmeralda" przyniósł jej sławę. Prywatnie cierpiała. Życie Leticii Calderón nie było usłane różami

Serial "Esmeralda" był uznawany za jedną z najpopularniejszych latynoskich produkcji wszech czasów. Jak dziś wygląda odtwórczyni głównej roli, Leticia Calderón?

Leticia Calderón urodziła się 15 lipca 1968 roku w Meksyku. Swoje pierwsze aktorskie kroki stawiała już jako nastolatka. I choć zagrała w wielu serialach, to jednak największą popularność przyniosła jej główna rola w meksykańskiej telenoweli "Esmeralda". Jak dziś wygląda jedna z najpopularniejszych aktorek lat 90.?

'Zbuntowany Anioł'Tak dziś wygląda Martita ze "Zbuntowanego Anioła". Poznalibyście ją?

Leticia Calderón - życie prywatne

Serial "Esmeralda", opowiadający o niewidomej, pięknej dziewczynie, która jako niemowlę została podmieniona w wyniku intrygi, był niezwykle popularny. W Polsce również był chętnie oglądany. I to tak bardzo, że Leticia przyleciała specjalnie na zaproszenie stacji TVN. W pewnym momencie setki osób okrążyły samochód, w którym znajdowała się aktorka. Panowało istne szaleństwo!

Leticia Calderon w PolsceLeticia Calderon w Polsce AP

A jak wygląda życie prywatne aktorki? Nie było usłane różami. Leticia Calderón ma za sobą dwa małżeństwa. Jej pierwszym mężem był dentysta Marco López, którego zostawiła dla innego mężczyzny prawnika, Juana Collado. Calderón i Collado pobrali się w 2003 roku, a na rok przed ślubem na świat przyszedł ich syn. Luciano urodził się zespołem Downa oraz cierpi na dysautonomię, co oznacza schorzenia medyczne, w których autonomiczny układ nerwowy nie działa prawidłowo i może objawiać się na wiele sposobów, na przykład problemami trawiennymi lub trudnościami z zachowaniem określonej pozycji ciała. Aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że mocno to przeżyła.

Płakałam, gdy dowiedziałam się o zespole Downa. Pytałam, dlaczego tak się stało. Obawiałam się reakcji Juana, przecież miał już dwoje zdrowych, normalnych dzieci - wyznała w jednym z wywiadów.

Trzy miesiące po narodzinach Luciano aktorka ponownie zaszła w ciążę. Wkrótce na świecie pojawił się jej drugi syn, Carlos. Wówczas Leticia postanowiła skupić się na życiu rodzinnym. Niestety, w jej rodzinie pojawiły się problemy. Aktorka dowiedziała się, że jej mąż ją zdradza. Małżeństwo z Juanem Collado rozbiła aktorka Yadhira Carrillo, znana m.in z następujących seriali: "Grzesznica", "Cena marzeń", "Paulina" czy "Posłaniec szczęścia". W 2008 roku Calderón i Collado rozwiedli się. Po ich rozstaniu Leticia, Juan i jego kochanka kłócili się na oczach mediów, jednak z czasem ich stosunki się poprawiły. Wszystko przez wzgląd na synów prawnika.

Serialowa "Esmeralda" z czasem wyznała w mediach, że dzieci praktycznie nie mają kontaktu z ojcem. W lipcu 2019 roku znów zrobiło się głośno o Leticii Calderón. Okazało się, że były mąż aktorki został aresztowany, oskarżony o udział zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. W jednym z wywiadów wyznała, że choć synowie będą wspierać ojca, to nie odwiedzą go w więzieniu.

Leticia Calderón - co dzisiaj robi?

Obecnie aktorka sporadycznie grywa w latynoamerykańskich serialach, ale za to aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. W 2009 roku wydała książkę, w której opowiedziała o opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem zatytułowaną "Luciano - anioł mojego życia". W sieci brakuje informacji o tym, czy obecnie jest z kimś związana. W naszej galerii możecie zobaczyć, jak teraz wygląda.