Książę William pożegnał księcia Filipa w osobistym wpisie. "Będzie mi go brakowało". Pokazał urocze zdjęcie dziadka z synem

Książę William pożegnał księcia Filipa we wzruszającym wpisie na Instagramie. Opisał swoją relację z dziadkiem.

W piątek 9 kwietnia pałac Buckingham poinformował o śmierci księcia Filipa. 99-letni mąż królowej odszedł w otoczeniu bliskich. Członkowie rodziny królewskiej opublikowali wzruszające posty. Zrobili to m.in. książę Harry i Meghan Markle, którzy na stronie internetowej fundacji archewell.com zamieścili planszę informującą o śmierci męża królowej Elżbiety II. Ich śladami poszedł książę William, który wspomniał dziadka w osobistym wpisie na Instagramie. Pokazał też archiwalne zdjęcie.

Księżna Kate i książę William uczcili pamięć księcia FilipaKate i William poszli śladami Meghan i Harry'ego. Pożegnali księcia Filipa w podobny sposób

Książę William pożegnał księcia Filipa we wzruszającym wpisie

Książę William opublikował na Instagramie poruszający wpis. Dołączył zdjęcie swojego najstarszego syna, księcia George'a, który siedział w bryczce u boku księcia Filipa. Na fotografii obaj wyglądali na szczęśliwych. Wnuk w opisie podzielił się osobistymi przemyśleniami po temat śmierci dziadka. Wspomniał go we wzruszających słowach. 

Życie mojego dziadka było służbą - dla jego kraju i Wspólnoty Narodów, dla jego żony i królowej oraz dla naszej rodziny - napisał.
 

Książę Harry i książę WilliamKsiążę William i książę Harry wreszcie się spotkają. Dojdzie do pojednania?

Książę William zdradził, jaką relację miał książę Filip z księżną Kate i dziećmi.

Czuję się szczęśliwy, że nie tylko był dla mnie przykładem, ale także był obecny w moim dorosłym życiu - zarówno w dobrych chwilach, jak i w najtrudniejszych. Zawsze będę wdzięczny, że moja żona miała tyle czasu na poznanie mojego dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał. Moje dzieci zawsze będą miały specjalne wspomnienia, gdy ich pradziadek przyjeżdżał w swoim powozie, aby je odebrać i widziały na własne oczy jego zaraźliwą chęć przeżywania przygód, a także jego psotne poczucie humoru! - dodał.

Książę zdradził również, że wraz z żoną planują spełnić życzenie zmarłego dziadka. 

Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem i należał do niezwykłego pokolenia. Catherine i ja będziemy nadal robić to, czego by chciał i będziemy wspierać królową w nadchodzących latach. Będzie mi go brakowało, ale wiem, że chciałby, żebyśmy wykonali tę pracę - zakończył książę William.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?