Stanisław Pąk grał w "M jak miłość" i "Ranczu". Teraz walczy o życie. Rodzina aktora apeluje o pomoc

Stanisław Pąk od kilku lat zmaga się z nowotworem. Aktor grał w wielu polskich serialach, m.in. w "M jak miłość", "Ranczo" czy "Ojciec Mateusz". Teraz jego rodzina apeluje o pomoc.

Stanisław Pąk ma na koncie wiele drugoplanowych ról w polskich serialach. Zagrał m.in. w uwielbianych przez widzów produkcjach: "M jak miłość", "Ranczo", "Alternatywy 4" oraz
Ojciec Mateusz”. Niestety, kilka lat temu zdiagnozowano u niego nowotwór prostaty. Ratunkiem jest kosztowna terapia.

Zobacz wideo Czy COVID-19 pozostanie chorobą sezonową?

Stanisław Pąk zmaga się z chorobą. Potrzebna jest pomoc

Stanisław Pąk choruje od 2016 roku. Wówczas aktor usłyszał dramatyczną diagnozę: rak prostaty. Z czasem nowotwór rozprzestrzenił się także na układ kostny. Niedawno przechodził radioterapię, która musiała zostać przerwana przez komplikacje i powikłania.

Aktor wymaga kosztownego leczenia. O pomoc w ratowaniu jego życia w internecie zaapelowała jego żona.

W chwili obecnej jedyną szansą dla mojego męża jest specjalne leczenie, które przekracza nasze możliwości finansowe. Krótkie, epizodyczne role w serialach i filmach wystarczały zaledwie na przeżycie, a ostatni stan zdrowia całkowicie wykluczył możliwość zarobku – napisała.

Dorota Żurawska-Pąk utworzyła w sieci zbiórkę pieniędzy i opublikował list Stanisława Pąka.

Czas działa mocno na moją niekorzyść i dokończenie radioterapii w bliżej nieznanym terminie nie daje większych nadziei na odzyskanie zdrowia. W tym stanie rzeczy jedną z ostatnich szans dla mnie na pokonanie choroby i powrót do wykonywania wspaniałego zawodu jest terapia (…), która jest dość kosztowna – 25 tys. zł. Jest to kwota nieosiągalna dla mnie i mojej rodziny  - napisał Stanisław Pąk.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj. Redakcja Plotka życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.