Agnieszka Chylińska obchodzi Dzień Autyzmu na Instagramie. "Wiem, rozumiem". Wrzuciła osobistą fotografię

Agnieszka Chylińska z okazji Światowego Dnia Autyzmu wrzuciła na Instagram osobistą fotografie. Fani piosenkarki dziękują jej za ujawnianie natury przypadłości.

Agnieszka Chylińska nie boi zabierać głosu w istotnych dla niej kwestiach. Kiedy 2 kwietnia przypadł Światowy Dzień Autyzmu, gwiazda zdobyła się na opublikowanie osobistego zdjęcia na Instagramie, okazując tym samym wsparcie dla inicjatywy. 

Zobacz wideo Chylińska śpiewa razem ze swoją 6-letnią córką

Agnieszka Chylińska obchodzi Dzień Autyzmu. Wrzuciła osobistą fotografię

Na zdjęciu wrzuconym przez Chylińską widać dłonie, które trzymają się ze sobą w geście wsparcia. Po tatuażach możemy wywnioskować, że jedna z nich należy do wokalistki. Na nadgarstku widać również opaskę, dotyczącą spektrum, z napisem:

Autyzm - wiem, rozumiem.

Agnieszka jako komentarz wrzuciła emoji serca w kolorze niebieskim, który - jako kolor niewinności, nadziei i czystości - symbolizuje autyzm.

 

Po opublikowaniu fotografii post został zasypany niebieskimi serduszkami od komentatorów. Niektórzy z nich pisali również, że rozumieją wokalistkę, bo sami mają dzieci z autyzmem.

Ja również rozumiem, mam syna Kacpra. 17 lat.
Ja również rozumiem. Mama Adasia trzy i pół roku. 
Wspaniale, że twój post zacznie dyskusję, bo Polacy, niestety, w większości nie wiedzą i nie rozumieją, co to autyzm

Przypominamy, że kiedy Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok w sprawie ograniczenia aborcji, gwiazda również nie bała się zabrać głosu. Przyznała wówczas, że dwoje z jej dzieci jest "szczególnej troski" i nie otrzymuje z tego powodu specjalnej pomocy od państwa:

Ja nigdy się nie żaliłam i publicznie nie opowiadałam o tym, jak jest mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie też, żeby ktoś mi pomagał, wspierał, jeśli chodzi o tak zwane "państwo". 

Podoba wam się zaangażowanie Chylińskiej w sprawy społeczne? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.