Była gwiazdą TVP, nagle zniknęła z ekranów. Magdalena Olszewska wpadła na pomysł, dzięki któremu zdobyła majątek

Magdalena Olszewska niemal z dnia na dzień zniknęła z ekranów TVP. Okazuje się, że zajęła się własnym biznesem. Założyła nową telewizję.

Magdalena Olszewska była związana z TVP przez 25 lat. Prowadziła "Teleexpress", a później była gospodynią "Panoramy", "Pytania na śniadanie", a także reality-show "Miasto marzeń". Była uwielbiana przez widzów, którzy docenili ją nawet Telekamerą w 2000 roku w kategorii "Prezenterzy". Nagle jednak zniknęła z ekranów TVP. Okoliczności były zaskakujące, ale zmiana pracy wyszła jej na dobre.

Magdalena Mikołajczak-Olszewska, Tomasz KammelMagdalena Mikołajczak-Olszewska była uwielbiana przez widzów TVP. Dziś stroni od kamery

Zobacz wideo Halinka i Jadzia z "Sanatorium miłości" poróżniły się. Manowska jest w szoku

Magdalena Olszewska założyła własną telewizję

W kuluarach mówiło się, że Magdalena Olszewska zniknęła z ekranów przez... fryzurę! Mimo że przez lata mogła pochwalić się charakterystycznymi krótkimi włosami, to ówczesnemu szefowi nie przypadły do gustu. Wtedy dziennikarka wylądowała w biurze telewizji i zarabiała bardzo mało.

Sam fakt zwolnienia mnie z funkcji prezenterki nie był więc aż tak dotkliwy. Przykra okazała się forma. […] Razem ze mną zdjęto też Monikę Luft. Nikt nigdy nie wytłumaczył nam, dlaczego tak się stało. Może to był wynik jakiegoś układu, może czyjegoś złego humoru - mówiła w wywiadzie dla "Gali".

Joanna KurowskaJoanna Kurowska szczerze o samobójstwie męża: To nie jest tak, że to się nie stało

W 2005 roku Magdalena Olszewska wpadła na pomysł założenia firmy wraz z Bernadettą Machałą-Krzemińską. Stavka, bo tak ją nazwały, zajmowała się prowadzeniem castingów do filmów, seriali i produkcji telewizyjnych oraz reklam. Kilka lat później panie sięgnęły po więcej - postanowiły założyć własną stację telewizyjną, a pomysł ten zaczęły realizować w 2011 roku. Wtedy Stavka wystąpiła do KRRiT o koncesję na nadawanie kanału o profilu publicystyczno-informacyjno-poradnikowym. Otrzymała ją i ruszyła z własnym kanałem. Początkowo nazywał się U-TV.

W tym samym roku Grupa TVP nawiązała współpracę z firmą Magdaleny Olszewskiej i wykupiła 25 proc. udziałów w spółce w zamian za wsparcie technologiczne dla nowego nadawcy. Obecnie Grupa TVN posiada całość akcji spółki Stavka, a U-TV to obecne TTV. "Dobry Tydzień" zwraca uwagę, że Magdalena Olszewska bardzo wzbogaciła się na swoim pomyśle.

Oferta odkupienia najpierw 25 proc. udziałów, a w końcu całości, uczyniła z niej bardzo zamożną kobietę - informuje tygodnik.

Nie da się więc ukryć, że koniec przygody z TVP wyszedł jej na dobre.

Więcej o: