Marzena Kipiel-Sztuka miała problemy finansowe, a teraz ze zdrowiem. Cierpi na depresję. "Połowę dnia przesypiam"

Marzena Kipiel-Sztuka, znana jako Halinka z serialu "Świat według Kiepskich", przeżywa ostatnio bardzo trudny okres. Z powodu lockdownu sytuacja finansowa aktorki bardzo się pogorszyła, a teraz poinformowała również o poważnych problemach ze zdrowiem.

Z powodu pandemii koronawirusa Marzena Kipiel-Sztuka miała duże problemy finansowe. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami odwołano lub wstrzymano wiele spektakli i produkcji, z których do tej pory się utrzymywała. Obecnie jej sytuacja materialna się poprawiła, jednak aktora mierzy się z problemami zdrowotnymi.  

Zobacz wideo Andrzej Grabowski uważa, że powróciła cenzura

'Rodzina zastępcza' - jak zmienili się aktorzy?Minęło 12 lat od zakończenia emisji "Rodziny zastępczej". Jak zmieniła się obsada?

Marzena Kipiel-Sztuka ma depresję

Serialowa Halinka udzieliła ostatnio wywiadu tygodnikowi "Świat i Ludzie". Przyznała, że w ostatnim czasie bardzo doskwiera jej samotność, a jej jedynym towarzyszem jest wierny pies.

Właśnie patrzy mi prosto w oczy. Wygląda ślicznie, więc czuję się dobrze. Ale poza tym mam depresję i dokucza mi samotność. Połowę dnia przesypiam, a z domu wychodzę głównie z psem na spacer - powiedziała Marzena Kipiel-Sztuka.

25 lutego obchodziliśmy Narodowy Dzień Walki z Depresją. Wówczas wiele gwiazd otwarcie mówiło o problemach zdrowotnych z jakimi musiały się zmierzyć w swoim życiu. O nierównej walce z chorobą opowiedziała m.in. dziennikarka Agata Młynarska, która w trudnym dla siebie czasie „budziła się z niepokojem i drżeniem serca”. Za sobą chorobę ma już także Edyta Pazura. 25 lutego żona Czarka Pazury opublikowała rysunek ze swoją podobizną i zaznaczyła, że udawany uśmiech może pojawiać się na twarzy każdej chorej osoby.

Jeszcze do niedawna depresja była tematem tabu, ale coraz więcej osób decyduje się mówić o niej głośno. Podobnie jak inne gwiazdy, które cierpiały na depresję, Marzena Kipiel-Sztuka również apeluje do chorych o szukanie pomocy:

Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy mają podobne problemy, żeby głośno o tym mówili i zgłaszali się po pomoc - powiedziała Marzena Kipiel-Sztuka.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Dorota Naruszewicz rozwiodła się z Tomaszem ŻórawskimNaruszewicz: Kilka miesięcy temu wzięłam rozwód. Rozstała się z mężem milionerem

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Marzena Kipiel-Sztuka miała duże problemy finansowe

Przypomnijmy, że wcześniej w wyniku lockdownu Marzena Kipiel-Sztuka musiała poradzić sobie z dużymi problemami finansowymi. Na szczęście sytuacja materialna aktorki już się poprawiła. W rozmowie ze "Świat i Ludzie" przyznała, że ma co jeść i nie jest zadłużona. W najtrudniejszych chwilach z pomocą przyszli jej przyjaciele oraz twórcy serialu "Świat według Kiepskich".

Szybko odezwał się do mnie producent "Świata według Kiepskich" i przyjaciele. Wszyscy pytali się, co się u mnie dzieje - przyznała aktorka.
Więcej o: