Ile zarabiają serialowe "Przyjaciółki"? Jedna z aktorek to rekordzistka. "Jest najgorętszym nazwiskiem"

"Przyjaciółki" to jeden z najbardziej lubianych seriali w Polsce. Nic dziwnego, że 4 marca Polsat wyemituje pierwszy odcinek już 17. (!) sezonu. Plotkowi udało się dowiedzieć, na jakie honoraria mogą liczyć odtwórczynie głównych ról.

Pierwszy odcinek "Przyjaciółek" został wyemitowany na antenie Polsatu w 2012 roku. Od tego momentu powstało już 16 sezonów, w tym tygodniu pojawi się kolejny. Od samego początku w role głównych bohaterek wcielają się Małgorzata Socha (Inga), Anita Sokołowska (Zuza), Joanna Liszowska (Patrycja) i Magdalena Stużyńska (Anka). W międzyczasie do obsady dołączyła Agnieszka Sienkiewicz, która wciela się w postać Doroty. W serialu łączy je przyjacielska relacja, mogą na sobie polegać w każdej sytuacji - za to właśnie pokochali go widzowie.

"Przyjaciółki". Ile zarabiają gwiazdy serialu?

Największą gwiazdą bez wątpienia jest Małgorzata Socha, której potencjał doceniają reklamodawcy. Ma na swoim koncie współpracę z potężnymi firmami, takimi jak Apart czy Agata Meble. Dlatego producenci serialu przystali na kwotę, jaką im zaproponowała.

Małgorzata SochaMeble, biżuteria, samochody. Małgorzata Socha "wyskakuje z lodówki"?

Największą stawkę ma Małgosia Socha, bo jest najbardziej gorącym nazwiskiem w reklamie, dużo się o niej pisze, ludzie ją lubią od czasów "Brzyduli". Dlatego za sezon serialu zarabia ok. 200 tysięcy złotych, w zależności od ilości dni zdjęciowych. Ona jest jedną z głównych bohaterek, więc tych dni one mają dużo - dowiedzieliśmy się od osoby z produkcji.

A jak wyglądają honoraria pozostałych aktorek?

Na drugim miejscu do tej pory była Joasia Liszowska, ale ostatnio, jak dowiedziała się o stawce Małgosi, to poprosiła o podwyżkę. I teraz ma podobne honorarium. Magda Stużyńska, lubiana za występy w kabarecie, ale gwiazda o mniejszej wadze reklamowej i rzadziej obecna w kolorowej prasie, zarabia ok. 150 tysięcy za sezon, a Anita Sokołowska najmniej, bo ok. 120 tysięcy. Ona jest najmniej rozpoznawalna, nie gra też w innych serialach i nie ma takiej pozycji na rynku reklamowym jak Małgosia i Joasia.

Agnieszka Sienkiewicz, która z racji tego, że nie należy do głównych bohaterek i przez to ma mniej dni zdjęciowych, zarabia najmniej. Na jej konto za jeden sezon wpływa ok. 60 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Małgorzata Socha: Był taki moment, że zastanawiałam się nad zmianą zawodu
Więcej o: