Nie żyje Geoffrey Scott, gwiazdor kultowej "Dynastii". Grał męża Krystle Carrington

Geoffrey Scott, doskonale znany z roli w "Dynastii", zmarł w wieku 79 lat. O śmierci poinformowała jego żona. Aktor cierpiał na chorobę Parkinsona.

Amerykański aktor Geoffrey Scott zmarł we własnym domu w Broomfield, w stanie Kolorado. Media o jego śmierci zawiadomiła żona, Cheri Catherine Scott. Śmierć nastąpiła dzień po 79. urodzinach aktora. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą Parkinsona, która niestety go pokonała.

Geoffrey Scott - gwiazda reklamy

Geoffrey Scott był odtwórcą wielu kultowych ról. Zagrał w ponad stu reklamach, głównie w latach 90. Wiele z nich przeszło do historii. Wystąpił w znanym wówczas na cały świat spocie papierosów Camel. Kampania była kręcona w Taj Mahal w Indiach. Tam aktor w pustynnym klimacie "przeszedł milę dla Camela". Grał również w reklamie Marlboro. Inną pamiętną rolą było odegranie marynarza używającego dezodorantu Old Spice. Reklamował także kawę Maxwell House. Aktor miał podpisany lukratywny kontrakt z Universal, największym studiem filmowym w Hollywood.

Geoffrey Scott w "Dynastii"

Geoffrey Scott, choć na swoim koncie miał wiele ról - został zapamiętany głównie z "Dynastii". Opowiadająca o dużej i bajecznie bogatej rodzinie telenowela uchodzi już za kultową. Losy bohaterów uwikłanych w intrygi śledziła cała Polska. Serial był emitowany na przełomie lat 80. i 90. Scott dołączył do obsady przed trzecim sezonem i grał tam przez dwa lata. Wcielił się w rolę tenisisty Marka Jenningsa, pierwszego męża Krystle Carrington (w tej roli Linda Evans). Jego bohater został przywieziony do Denver przez przebiegłą Alexis Colby (Joan Collins), ponieważ okazało się, że jego rozwód z Krystle był nielegalny. Jego postać wzbudziła wówczas wiele emocji. Niestety losy Marka skończyły się tragicznie. Uratował Krystle i Alexis z pożaru, sam jednak został wypchnięty z tarasu i tak zakończyła się jego rola w serialu.

Geoffrey Scott w showbiznesie pracował przez 45 lat, po czym odszedł na emeryturę. Przeniósł się wraz z rodziną do Kolorado, aby spędzić spokojnie życie i oddać się swojej największej pasji - narciarstwu. Mieszkał tam przez ostatnie 10 lat.

Zobacz wideo "07 zgłoś się" czyli kultowy serial kryminalny z PRL-u. Porucznika Borewicza kochały wszystkie kobiety
Więcej o:
Copyright © Agora SA