Joan Collins

Joan Collins

Joan Collins to angielska aktorka filmowa i serialowa. Jest legendą amerykańskiego kina. Pracowała jako producent filmowy oraz pisała książki. W latach młodości zajmowała się również modelingiem.Imię i nazwisko: Joan Henrietta Collins
Data urodzenia: 23 maja 1933r.
Miejsce urodzenia: Londyn
Zawód: aktorka, producent filmowy
Związki: mąż Maxwell Reed (1952-1956r.), mąż Anthony Newley (1963-1971r.), mąż Ronald S. Kass (1972-1984r.), mąż Peter Holm (1985-1987,) mąż Percy Gibson (od 2002r.)
Dzieci: córka Tara, syn Alexander, córka Katyana
Wnuki: wnuczka Miel, wnuczka Ava Grace, wnuk Weston

Jean Collins - droga do legendy kina

Joan Collins przyszła na świat w 1933 roku w Londynie. Była córką agenta teatralnego i od wczesnych lat miała kontakt z teatrem i sceną. Już jako dziecko grała w przedstawieniach szkolnych oraz była związana z dziecięcą grupą teatralną działającą przy The Arts Theatre. W wieku dwunastu lat zadebiutowała w sztuce "Dom lalki" granej na deskach tego teatru.
Jako nastolatka Joan Collins pracowała jako modelka. Reklamowała odzież i kosmetyki. W 1951 roku po raz pierwszy wystąpiła w filmie. Zagrała niewielką rolę w "Lady Godiva znów cwałuje". Przez wiele lat związana była z londyńskim West Endem.
Przez kilka kolejnych lat jej kariera nabrała rozpędu. Grała w licznych produkcjach filmowych: "The Woman's Angle" (1952r.), "Noce Dekamerona"(1953r.), "Królowa dziewica" (1952r.), "I Don't Want to Be Born" (1975r.). Za rolę w filmie "Imperium mrówek" w 1977 roku została nominowana do nagrody Saturna.

Jean Collins - słynna Alexis

W 1982 roku Joan Collins dołączyła do obsady serialu "Dynastia". Wcieliła się w postać Alexis Carrington Colby. Zagrała demoniczną kobietę, której głównym celem jest zniszczenie życia swojego byłego męża oraz jego nowej żony. Stworzyła fantastyczną postać, pełną elegancji i klasy, a jednocześnie złą do szpiku kości. Widzowie pokochali i równolegle znienawidzili Aliexis. Za kreację filmowej Alexis Joan Collins została nagrodzona Złotym Globem oraz nominowana do nagrody Emmy.

Zobacz także:

Linda Evans - John Forsythe - Heather Locklear

joan collins

Więcej o:

joan collins

Copyright © Agora SA