Lech Wałęsa chciałby pomóc biednym, ale najpierw musi zapytać się żony. "Z domu mnie wyrzuci"

Lech Wałęsa już rozmyśla, co zrobi ze swoją trzynastą emeryturą. Ma w głowie pewien pomysł, jednak najpierw musi skonsultować go z żoną.

Lech Wałęsa wpadł na wspaniałomyślny pomysł. Dla byłego prezydenta Polski w życiu nie są najważniejsze pieniądze i dobra materialne. Dlatego, gdy na jego konto wpłynie trzynasta emerytura, chce ją przekazać bardziej potrzebującym. Ale co na to żona polityka, Danuta?

Putin, ŁukaszenkaPutin i Łukaszenka na nartach. "Aleksandr objął prowadzenie i przybył pierwszy"

Zobacz wideo Czy Wałęsa ma sobowtóra?

Lech Wałęsa chciałby pomóc biednym, ale najpierw musi zapytać się żony. "Z domu mnie wyrzuci"

Już w kwietniu polscy emeryci otrzymają trzynastą emeryturę. W 2021 roku wyniesie ona 1250 zł brutto, co stanowi 1022 zł na rękę. Trafią do nich w samych terminach, w których otrzymują dotychczasowe świadczenia. Będzie to więc 5., 6., 10., 15., 20. lub 25. dzień kwietnia. Wśród osób, które dostaną "trzynastki" jest były prezydent Polski, Lech Wałęsa.

Polityk w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że nie stawia dóbr materialnych na pierwszym miejscu. Ma lepszy pomysł, w jaki sposób mógłby wykorzystać dodatkową gotówkę. Wałęsa nie pomyślał o sobie, za to chciałby pomóc osobom, którym te pieniądze przydadzą się bardziej.

Jestem raczej pozamaterialny, tylko patrzę czasami, czy są na kupce pieniądze, czy nie ma. Jeśli chodzi o trzynastą emeryturę, to będę musiał spytać się żony, czy mogę oddać potrzebującym ten dodatek.

Książę FilipKsiążę Filip nadal jest w szpitalu. Jego pobyt znacznie się przedłużył. Co mu dolega?

Przed byłym prezydentem pojawiła się jednak przeszkoda, w postaci żony Danuty. Wałęsa musi omówić tę sprawę z ukochaną, bo inaczej grozi mu wyrzucenie z domu.

Bo inaczej mnie z domu wyrzuci! Jak będę miał większą kupkę pieniędzy, to się podzielę z jakimś biedakiem.

Lech Wałęsa przyznał, że jego emerytura wynosi sześć tysięcy złotych i za tyle jest w stanie się utrzymać, bo jego żona miesięcznie wydaje siedem tysięcy złotych.