Urszula Dudziak nie narzeka na emeryturę, bo... na nią nie przechodzi. "A co to takiego?!"

Czy Urszula Dudziak przejdzie na emeryturę? Takie pytanie zadał jej jeden z fanów. Reakcja wokalistki była natychmiastowa.

Mimo upływu lat Urszula Dudziak cieszy się nieustającą popularnością. Znana polska wokalistka jazzowa i kompozytorka cały czas jest aktywna na polu zawodowym, a ostatnio cieszyła się uznaniem widzów jako jurorka w programach "The Voice Senior" i "The Voice of Poland". Dudziak chętnie utrzymuje też kontakt z fanami, dla których zorganizowała niedawno sesję pytań i odpowiedzi. Ze strony internautów padło pytanie o emeryturę. Co odpowiedziała?

Zobacz wideo Co robi Michał Szpak po powrocie z nagrań „The Voice of Poland”?

Joanna Kurowska, Krzysztof IbiszKurowska wspomina studia z Ibiszem. Pewnego dnia walnęła go krzesłem, bo go nie lubiła

Czy Urszula Dudziak wybiera się na emeryturę?

Urszula Dudziak skończy w tym roku 78 lat. Wciąż występuje na scenie i w telewizji. Podczas ostatniego Q&A, czyli popularnej w sieci sesji pytań i odpowiedzi, wokalistka została zapytana, czy wybiera się na emeryturę. Jej reakcja nie pozostawia żadnych wątpliwości.

"Na co?! Na emeryturę?! A co to takiego?!" – zapytała rozbawiona Dudziak.

Wokalistka wyznała, że mimo wieku, czuje się fantastycznie i właśnie teraz przeżywa swój najlepszy czas.

Mnie to w ogóle nie dotyczy. Mam przecież 77 lat i dopiero się rozkręcam. Jest to najpiękniejszy okres w moim życiu. Jestem w takiej formie i wszystko mi wolno. Emerytura mnie nie dotyczy. Absolutnie!" – powiedziała Urszula Dudziak.

Takie podejście do dość niezręcznego pytania internauty spodobało się fanom. W komentarzach pod filmem na kanale Urszuli Dudziak można przeczytać, że jest inspiracją dla wielu kobiet.

Bardzo lubię, jak Pani opowiada o swoim życiu i inspiruje inne kobiety do zmian, by były szczęśliwsze.
Jest Pani wyjątkowa. Podziwiam od lat. Wzór dla dojrzałych kobiet. Powera i radości życia - piszą internautki. 

Mizerne emerytury gwiazd

Emerytury są ostatnio dość popularnym tematem w polskim show-biznesie. Gwiazdy coraz częściej skarżą się, że po latach występów w branży rozrywkowej przyznano im mizerne kwoty.

Dla przykładu Maryla Rodowicz otrzymuje około 1670 złotych miesięcznie, a emerytura Rudiego Schuberta wynosi 1200 złotych. Niekwestionowanym "liderem" w rankingu najniższych emerytur jest natomiast Krzysztof Cugowski. Muzyk otrzymuje z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaledwie 570 zł.

Ewa BemEwa Bem w dniu swoich 70. urodzin przerwała milczenie. Opowiedziała o życiu bez córki

Nic dziwnego, że Urszula Dudziak nie spieszy się na emeryturę. Mamy nadzieję, że wkrótce znów zobaczymy ją na ekranie.