Gerard Depardieu oskarżony o gwałt. Wraca sprawa sprzed lat. Francuska aktorka ponownie złożyła skargę

Gerard Depardieu po raz kolejny musi się zmierzyć ze sprawą sprzed trzech lat. To właśnie wtedy dwudziestodwuletnia aktorka oskarżyła go o gwałt. Teraz w stan oskarżenia postawił go francuski sąd.

W 2018 roku Gerard Depardieu został oskarżony przez dwudziestodwuletnią francuską aktorkę o napaść seksualną i gwałt, do których miało dojść w jego apartamencie. Pierwsze śledztwo zostało przerwane z powodu braku dowodów. W grudniu 2020 roku wznowiono je, a Gerardowi Depardieu zostały postawione zarzuty karne.

Gerard DepardieuDepardieu oskarżony o gwałt na 22-latce. Prawnik aktora wydał już oświadczenie

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt

Mimo że śledztwo w sprawie francuskiego aktora zostało umorzone w 2019 roku, to kobieta ponownie złożyła zeznania, a paryscy prokuratorzy wznowili postępowanie. Adwokat Gerarda Depardieu powiedział AFP, że aktor znajduje się obecnie pod nadzorem sądowym, ale "całkowicie odrzuca oskarżenia". Nie zmienia więc narracji. W 2018 roku prawnik aktora mówił:

Żałuję publicznego charakteru tej procedury, która powoduje poważny uszczerbek dla Gerarda Depardieu, co do którego jestem przekonany, że jego niewinność zostanie udowodniona. 

Adwokat Depardieu dodał wtedy również, że jego klient nie zgadza się z zarzutami i będzie współpracował z prokuraturą.

Depardieu absolutnie kwestionuje jakąkolwiek agresję i jakikolwiek gwałt. Będzie współpracował ze śledczymi i odpowiadał na pytania - dodał prawnik aktora.

Monika MrozowskaMrozowska ostro o urlopie macierzyńskim. "Osoba, która nazwała to urlopem, była idiotą"

Teraz aktorka wznowiła postępowanie jako "strona poszkodowana", co zgodnie z francuskim prawem niemal zawsze prowadzi do rozpatrzenia sprawy przez sędziego. Wciąż jednak nie są znane szczegóły wydarzenia. Daily Mail informuje, że z niektórych raportów wynika, że Gerard Depardieu i aktorka ćwiczyli scenę ze sztuki teatralnej w jego domu. Źródło zbliżone do aktorka twierdzi jednak, że "w tym spotkaniu nie było nic profesjonalnego". Tymczasem adwokat kobiety, która pragnie pozostać anonimowa, zapewnił, że prywatna sfera jej klientki nie ujrzy światła dziennego w miarę rozwoju sprawy. Oznacza to prawdopodobnie, że mecenas Elodie Tuaillon-Hibon zadba o to, by żadne szczegóły tamtej nocy nie zostały ujawnione.

Gerard Depardieu ma 69 lat. Jest nie tylko aktorem filmowym i teatralnym, ale również reżyserem i producentem. Szerszej publiczności znany jest z ról w filmach z serii "Asterix i Obelix", a także takich produkcji jak "Danton", "Germinal" czy "Człowiek w żelaznej masce". 

O aktorze głośno było w 2013, kiedy prezydent Putin nadał mu rosyjskie obywatelstwo. Depardieu w ten sposób chciał uciec przed gigantycznymi podatkami, które musiałby zapłacić we Francji.