Wokaliści disco polo komentują słowa Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full. "Przepraszam", "Wstyd"

Muzycy disco polo wyrazili swoje zdanie na temat wypowiedzi Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full na temat zespołu Kult.

Sławomir Świerzyński z Bayer Full ostatnio podważył popularność zespołu Kult - stwierdził, że mało kto ich kojarzy, z kolei on sam zdecydowanie zasłużył na pół miliona złotych, które może otrzymać z Funduszu Wsparcia Kultury. Obecnie sytuacja stała się jednak mniej stabilna - wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński poinformował na swoim koncie na Twitterze o decyzji związanej z wstrzymaniem przyznania wypłat "do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości".

Jesteśmy ciekawi ostatecznego rozstrzygnięcia, a tymczasem skupiliśmy się na artystach disco polo, którzy odnieśli się do słów kolegi z branży - uważają, że są co najmniej nie na miejscu i przepraszają. 

Muzycy disco polo wstydzą się za słowa lidera Bayer Full

Sławomir Świerzyński z Bayer Full ostatnio popisał się, twierdząc, że zespół Kult ma niewielu słuchaczy. Innego zdania są koledzy z branży wokalisty, którzy nie przebierają w słowach i jawnie krytykują kolegę po fachu. Mocno zirytowany wydaje się m.in. Łukasz Gesek.

Chciałem tylko powiedzieć, żebyście sprawdzili fanpage zespołu Kult, który ma ponad 300 tysięcy obserwujących, z kolei Bayer Full - jedynie 15 tysięcy. Te liczby mówią same za siebie. Kultu słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Ten lider i ten wokalista (Sławomir Świerzyński - przyp. red.) nie powinien się w ogóle wypowiadać w ich temacie i naszej branży. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły - jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam - napisał Łukasz Gesek na swoim Instagramie.

Ze strony innego wokalisty disco polo - Marcina Niewiadomskiego z zespołu B-QLL - również padło słowo "przepraszam". Swoim zachowaniem jednoznacznie wskazał, że oburzyły go wypowiedzi Świerzyńskiego. W tle nagrania z pewnością nieprzypadkowo w piosence padały słowa "wstyd, wstyd".

Chciałem tylko króciutko powiedzieć - przepraszam za Bayer Full.
 

Bartek Padyasek z zespołu D-Bomb również nie krył zażenowania ostatnią wypowiedzią lidera Bayer Full. Do sieci wrzucił zdjęcie, na którym przeprasza za słowa wokalisty. W kolejnym poście z kolei pozuje razem ze Świerzyńskim, jednak na jego koszulce zamieścił wklejkę grafiki Kultu, a zdjęcie opatrzył wymownym opisem.

Telewizja jednak kłamie, co widać na załączonym obrazku - napisał Bartek.
 

Myślicie, że Świerzyński obrazi się na kolegów z branży?

Zobacz też: Mateusz Damięcki wyśmiewa słowa wokalisty Bayer Full o zespole Kult. Ironizuje: Zna ktoś?

Zobacz wideo Minister Dworczyk komentuje wypowiedzi Lecha Kołakowskiego o odejściu z PiS-u
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.