Mateusz Damięcki wyśmiewa słowa wokalisty Bayer Full o zespole Kult. Ironizuje: Zna ktoś?

Mateusz Damięcki w zabawny sposób odniósł się do słów wokalisty Bayer Full o zespole Kazika Staszewskiego. Aktor zakpił z wokalisty disco polo.

Mateusz Damięcki odniósł się do słów wokalisty Bayer Full, który stwierdził, że "nikt nie pamięta" zespołu, jakim jest Kult. Aktor wstawił zdjęcie i opatrzył je stosownym komentarzem.

Mateusz Damięcki broni zespołu Kult

Mateusz Damięcki był jednym z artystów, którzy skomentowali kontrowersyjną wypowiedź wokalisty Bayer Full. Grupa disco polo została jednym z beneficjentów programu rządowego i - jeśli wszystko pójdzie po ich myśli - dostaną pół miliona złotych. Wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński poinformował na swoim koncie na Twitterze o decyzji związanej z wstrzymaniem przyznania wypłat "do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości" i przekazaniu listy beneficjentów do ponownej weryfikacji. Lider Bayer Full jest przekonany, że zasługuje na te pieniądze. Kult - nie, bowiem nikt go już nie pamięta. Do słów Świerzyńskiego odniósł się Mateusz Damięcki. Zamieścił zdjęcie na Instagramie - z tyłu widać plakat Kultu. 

Czy ktoś, coś? Bo ja pierwsze słyszę... - napisał na swoim Instagramie.
 

Sławomir Świerzyński z Bayer Full uderza w Kult

We wrześniu został utworzony specjalny Fundusz Wsparcia Kultury. Miał służyć m.in. instytucjom kultury i firmom wspierającym artystów od strony technicznej w związku ze skutkami pandemii. Do rozdysponowanie było 400 milionów złotych, jednak spore kontrowersje wzbudziły ostateczne wyniki i kwoty, przyznane niektórym podmiotom - na przykład muzykom disco polo z zespołu Bayer Full. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński, który twierdzi, że długoletnia działalność i wyniki sprzedażowe płyt wskazują same za siebie i przyznanie dotacji w jego przypadku jest w pełni uzasadnione. Z kolei absolutnie nie dziwi się, że beneficjentem nie jest chociażby zespół Kult, na czele z Kazikiem Staszewskim. Przecież i tak nikt o nim nie pamięta - stwierdził Świerzyński. 

Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską? - powiedział wokalista Bayer Full.

Zobacz też: Paweł Kukiz oburzony dotacjami dla muzyków. "Setki tysięcy złotych na jedną trąbkę!"

Zobacz wideo Mateusz Damięcki z dziecięcym wózkiem na plaży. Musiał się napocić
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.