Sławomir Świerzyński z Bayer Full o dotacjach od rządu: Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. Ostra reakcja Wiśniewskiego. "Co za m***a"

Sławomir Świerzyński z zespołu disco polo Bayer Full skomentował dotację od rządu, którą sam dostał. Wyjaśnił, jak wyglądają jego koszta i skąd takie, a nie inne sumy przyznane niektórym muzykom.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło wynagrodzić muzykom straty i przyznało łącznie 400 milionów złotych dotacji dla artystów. Na czele zestawienia znaleźli się bracia Golec, ale tuż za nimi był zespół Bayer Full, który mógł liczyć na dotację w sumie w wysokości 550 tysięcy złotych. Lider zespołu - Sławomir Świerzyński - postanowił też udzielić wywiadu stacji Polsat, w którym odniósł się do wysokiej zapomogi.

Zobacz wideo Piotr Rubik ironicznie o dofinansowaniach dla artystów

Sławomir Świerzyński z Bayer Full o dotacjach dla artystów

Sławomir Świerzyński w poniedziałek był gościem w programie "Debata Dnia" na Polsat News. Razem z lekarzem Bartoszem Fiałkiem wypowiadali się na temat decyzji Ministerstwa Kultury. Lider zespołu nie widzi nic złego w pomocy dla muzyków, bo uważa, że naprawdę tego potrzebują w takiej właśnie wysokości:

Musieliśmy rozwiązać wszystkie umowy, jakie zawarliśmy na 2020 rok, a były to naprawdę dobre pieniądze. Wystąpiłem o tę pomoc. Musiałem udokumentować wszystkie straty, jakie poniosłem i poniosę, bo to wszystko przed nami - powiedział muzyk.

Świerzyński zareagował także na słowa lekarza, który uważa, że z powodu pandemii koronawirusa wszystkie pieniądze powinny zostać przeznaczone na służbę i ochronę zdrowia. Podkreślał on, że lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom nadal brakuje podstawowych rzeczy typu płynów dezynfekcyjnych czy rękawiczek ochronnych. Lider Bayer Full mówi wprost - o medyków i zdrowie dbać ma minister zdrowia, tymczasem muzyka też jest potrzebna, chociażby samym chorym:

Od zdrowia jest minister zdrowia od kultury minister kultury i niech każdy zajmuje się swoimi dziedzinami. Nie rozumiem, dlaczego lekarz miałby się wypowiadać na temat twórców kultury, a ja miałbym się wypowiadać na temat lekarzy - powiedział Świerzyński.
Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki. My ten klimat muzyczny i artystyczny zapewniamy tym ludziom - dodał.

Sławomir Świerzyński do Kazika Staszewskiego: Kto pamięta taki zespół, jak Kult?

Sławomir Świerzyński odniósł się także do wypowiedzi Kazika Staszewskiego z zespołu Kult, który od początku wybuchu afery podkreślał, że mimo trudnej sytuacji sam nie weźmie pieniędzy od rządu. Jednak poprosił też swoich fanów o zakup ich najnowszej płyty, która pomoże im przetrwać czas bez koncertów.

Głupszej wypowiedzi nie słyszałem. A kto by chciał ich płytę kupić. Kto pamięta taki zespół, jak Kult? - pytał Świerzyński.
Ale serio pan teraz tak mówi? Pokolenia się wychowały, czy to nie jest obraźliwe dla kolegów artystów? - pytała prowadząca, Agnieszka Gozdyra.
Ja znam Kult i ich piosenki - odpowiedział z kolei lekarz Bartosz Fiałek.
Cieszę się bardzo. Ja się akurat obracam w zupełnie innym środowisku i towarzystwie, i tego rodzaju muzyka tam nie jest w ogóle słuchana - odpowiedział Świerzyński.

Michał Wiśniewski oburzony wypowiedzią lidera Bayer Full

Wypowiedź Świerzyńskiego odbiła się głośnym echem w mediach. Skomentował ją też Michał Wiśniewski, którego słowa lider zespołu Bayer Full bardzo oburzyły.

Oszust Świerzyński. Trzymajcie mnie oburącz! Co za m***a - napisał Wiśniewski.

Pod postem pojawiły się tysiące komentarzy. Internauci także podzielają zdanie artysty i są zniesmaczeni słowami Świerzyńskiego.

Ręce opadają ! Rozumie że każdy dba o siebie... ale to już przesada
Po tej wypowiedzi gardzę nim jeszcze bardziej - piszą internauci.

A jakie jest wasze zdanie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.